Salı, Ocak 19, 2021

Bitcoin’e balon diyen ekonomist, “Beni çok şaşırttı” dedi.

Ekonomist David Rosenberg, kripto para biriminin büyük bir balon içinde olduğunu söyledikten sonra “bitcoin konusunda cehalet” iddiasında bulundu. Bitcoin’in beklentisini aştığını itiraf etti, ancak yine de altını tercih ediyor çünkü onu Bitcoin’den çok daha iyi anlıyor.

‘Bitcoin Neredeyse Herkesin Beklentilerini Aştı’

Rosenberg Research’ün baş ekonomisti ve stratejisti David Rosenberg Perşembe günü Trading Nation’da Bitcoin’in beklentisini aştığını itiraf etti.

Kabulü, Aralık ayında Bitcoin’in “büyük bir balon içinde” olduğunu söylemesinin ardından geldi. Ekonomist, Bloomberg’e o sırada BTC’nin “sadece klasik, sürüyü takip eden, son derece kalabalık bir ticaret” olduğunu söyledi. Dahası, bitcoin kodunun arzı 21 milyonla sınırlamadığına dair kolayca kanıtlanamayan iddiada bulundu. coinleri, “Protokolde, bu limite ulaştığımızda bitcoin arzının artamayacağını önerecek hiçbir şey olmadığına” inandığını belirtti.

Cuma günü 2021’in Bitcoin için nasıl oynandığını sorduğunda Rosenberg şunları söyledi:

Ben sadece bitcoin konusunda cehaleti savunacağım. Altını çok daha fazla anlıyorum.

Bitcoin’i altınla karşılaştırmaya başladı. “Altın konusunda çok yükseldim” dedi. “Altın hakkında bildiğim tek şey, Bitcoin’in sahip olduğu oynaklığın beşte birine sahip olmasıdır.” Ekonomist, altını bitcoin’e tercih ettiğini yinelerken, kabul etti:

Bence bitcoin hemen hemen herkesin beklentilerini aştı, belki herkes değil, kesinlikle benimkini aşmadı.

Bitcoin’in grafiğine bakıldığında, Rosenberg’e bitcoin’i “şu anda meydana gelen en büyük balon” olarak görüp görmediği soruldu. O cevapladı:

S&P 500’de buna rakip olabilecek başka yüksek uçan hisse senetleri olduğunu söyleyebilirim, ancak evet diyebilirim… tek yapmanız gereken son birkaç aydır bitcoin grafiğine bir göz atmaktı ve parabolik görünüyor.

Son birkaç ayın bitcoin grafiğini dot-com hisse senetleri ile kaplayabileceğine işaret ederek, şu sonuca vardı: “Dot-com hisse senetlerinin yaptığı gibi düşeceğini söylemeyeceğim, ancak Bitcoin’deki parabolik hareket bu kadar kısa bir süre içinde, herhangi bir güvenlik için son derece anormal olduğunu söyleyebilirim. ”

Yine de Rosenberg, “hızlıca zengin olmak isteyen” ve “dalgalanmayı sindirebilen yatırımcılar için size bitcoin almayın demeyeceğim” dedi.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 36,501.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.08
  THYAO.IS₺13.23
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.22
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.43