Perşembe, Şubat 25, 2021

Bitcoin’deki kurumsal yatırımların geleceği nedir?

Bitcoin’in fiyatı, GameStop Corp ve Dogecoin gibilerinin son 24 saat boyunca panele yükselmesiyle, hisse senedi ve kripto piyasasındaki yüksek dalgalanmanın ortasında (Elon Musk’ın Twitter güncellemesinin arkasında) 35.000 doları geçti. Pek çok zincir içi analist ve piyasa gözlemcisine göre, ticaret aktivitesindeki bu artış, muhtemelen yatırım akışlarında bir artış olacağı ve Bitcoin sonunda daha fazla ivme ile menzile bağlı fiyat trendini geçebileceği için Bitcoin için olumlu bir işaret.

Bitcoin'deki kurumsal yatırımın geleceği nedir?

Şu anda Bitcoin’in fiyat artışının tüm anlatısı büyük ölçüde kurumsal talebe dayanıyor. Yakıcı soru ergo – Grayscale primlerinin düşmesiyle birlikte, Bitcoin’in fiyat rallisinin devam etmesi için yeterli kurumsal talep var mı? Bitcoin’e daha fazla yatırım akışı olacak mı?

CEX.IO’nun İcra Direktörü Konstantin Anissimov, konuyla ilgili yorum yapanlardan biriydi ve icra şunları iddia etti:

“Kurumsal yatırımcılar, Bitcoin’in boğa koşusunu yönlendirmenin anahtarı değiller, çünkü bu pazarın bir bütün olarak yumuşatılabileceği, daha istikrarlı ve verimli hale gelebileceği bir yol. Fiyat hareketinin kendisi, varlıklarından bir dereceye kadar etkilenecek, evet – ama, eğer bir şey olursa, bu etki olumlu olacaktır. Kurumlar, önleyici tedbir olarak hareket eden ve 2018’de gördüğümüze benzer bir şekilde Bitcoin’in çökmesini önleyen uzun vadeli anlaşmaları hedefliyor. ”

Kurumsal Yatırımcıların Artması

Piyasadaki hem perakende hem de kurumsal katılımcıların sayısı arttığı için bu ilginç bir gelişmedir, ancak aynı zamanda 1000 Bitcoin üzerinde HODLing cüzdanlarının sayısı da artmıştır. Anissimov’a göre, CEX.IO’daki aktif kurumsal müşteri tabanı 2020’de neredeyse iki katına çıktı.

Ayrıca, tüzel kişiler oldukça aktiftir ve özellikle bu tür müşterilerin %60 – %80’i platformda sürekli olarak mevcuttur ve her gün ticaret işlemleri yürütmektedir. Borsalardaki müşterilerdeki bu tür bir artış, 2021’e kadar devam edebilecek kurumsal ilgide bir artışa işaret ediyor.

Burada 2020’nin belirli dönemlerinde ciro payının, kurumsal müşterilerin maksimum ciro payının sadece %22 olduğu 2019’a göre %51,3’e yükseldiğini belirtmek gerekir. Borsalardaki patlayıcı faaliyet dönemlerinde, kurumsal müşteriler daha kısıtlı bir şekilde davranabilir ve payları perakende müşterilere kıyasla daha yavaş bir hızda artabilir.

Bu, Bitcoin 35000 $ seviyesinin altında (çoğunlukla) menzile bağlı olmaya devam ederken suların mevcut testini açıklayabilir. Artan yatırım akışı ve kurumsal ilgi nedeniyle, Bitcoin’in yakın vadede yukarıda belirtilen seviyeyi gerçekten ihlal etmesi şaşırtıcı olmayacak, bu da bir teknoloji girişimcisinin biyo güncellemelerinin hızlandırmadığı sürekli bir ihlal.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 50,576.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺20.08
  THYAO.IS₺13.19
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.33