Pazar, Mart 7, 2021

Bitcoin’de Yeni Zirve Gelecek Mi ?

Bitcoin, yazı yazılırken, en son 52.547 dolarlık ATH değerinin yüzde beş aralığında işlem görüyordu. Etrafta çok fazla yükseliş olsa da, mesele şu ki, fiyat daha önce keşfedilmemiş bir bölgede olduğunda, fiyat rallisinin sürdürülebilirliği konusunda şüpheler var.

Kurumsal İlgi

Bununla birlikte, fiyattaki son artışın Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık yatırımının arkasından geldiğine dikkat edilmelidir. Tesla’nın yatırımı, riski normalleştirdiği ve psikolojik engelleri ortadan kaldırdığı için diğer kurumların Bitcoin’e yatırım yapmasını kolaylaştırdı. Ayrıca, bilançoları dışında Bitcoin’e yatırım yapan en büyük şirketlerin hisse senetleri, birbirleriyle yüksek bir korelasyon gösteriyor. Buna Tesla, Microstrategy, Square ve diğerleri dahildir.

Ek olarak, Grayscale Bitcoin primi yüzde 8’in üzerine çıktı. Bu nedenle Bitcoin’in genişletilmiş fiyat rallisi birkaç büyüme itici gücünden kaynaklanıyor. En yüksek altcoinlerde çift haneli kazançlar, bir hafta önce patlak veren alt sezon ve GBTC of Grayscale aracılığıyla kurumsal yatırım talep ve oynaklığı ve arz kıtlığı anlatısını yönlendiriyor.

Buradaki kilit nokta, kurumsal ilginin henüz zirveye ulaşmamış olması, ancak 2020 yılının Eylül ayında, Bitcoin’in fiyatında her hafta yeni bir ATH ile başladı. Spot borsalardaki BTC / USD ticaret hacmine gelince, fiyat rallisinin gideceği yönün en net göstergelerinden biri olarak kabul edilen CEX.IO gibi platformlar, Bitcoin’in fiyatı 50.000 $ ‘ı aştıktan sonra hacimlerde keskin bir artış gördü.

Aslında, CEX.IO İcra Direktörü Konstantin Anissimov’a göre, piyasa orta vadede BTC / USD fiyat artışının devam edeceğini tahmin ediyor.

Spot borsalardaki fiyat hareketinin üstesinden gelmek için, türev borsaları, fiyatın 50.000 $ ‘a ulaşmasından bu yana Açık faiz ve ticaret hacimlerinde bir artış gördü. Ticaret hacimleri önceki ATH’lerin seviyelerini talep etmese de, istikrarlı bir şekilde yükseldiğini belirtmek önemlidir. Ek olarak, borsalara Bitcoin girişi, 2021 Şubat ayının başındakinin neredeyse yarısı kadardır.

Borsaları tespit etmek için giriş akışlarında bir düşüş, basın zamanı fiyat seviyesinde Bitcoin üzerinde herhangi bir satış baskısı olmadığına işaret ediyor gibi görünüyordu. Aslında, Bitcoin’in fiyatı 52.547 $ ‘lık yeni bir ATH’ye ulaştı ve fiyat keşfi görünüşte kesintisiz duruyordu. Fiyat psikolojik bir engeli her aştığında şüphe olsa da, bir düzeltme beklentisi de var. Yine de, borsalardaki mevcut dalgalanma ve ticaret hacmi, devam eden fiyat keşfine ve yeni bir ATH’ye doğru bir yolculuğa işaret ediyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 50,571.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.96
  THYAO.IS₺14.78
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺23.08
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.22