Bitcoin’de (BTC) 14 Bin Dolara Giden Boğa Hareketi mi Geliyor?

bitcoin boğa

Bitcoin, 10.500 Dolar’dan güvenilir destek bulduktan sonra Çarşamba günü yükseldi. ABD doları endeksinin 2011’de ortaya çıkan klasik trend çizgisi desteğinin altına inmesiyle yukarı yönlü hareket ortaya çıktı.

Greenback, teknik parametrelere dayalı olarak yeni olumsuz hedefler belirleyerek, 14.000 Dolar’lık bir yeniden test gördüğü için Bitcoin kazançlarını daha da artırabilir.

Bitcoin Çarşamba günkü seans sırasında yükseldi çünkü alternatif güvenli liman varlıklarına olan talep, düşük performans gösteren ABD doları karşısında daha güçlü kaldı.

Önde gelen kripto para birimi, günü% 5 artışla 11.756,75 Dolar’dan (Coinbase verileri) kapattı. Kazançları, altının ons başına 2.000 Doalr seviyesini kırdıktan sonra daha da yükseldiği altın piyasasında yükselen bir trend izledi. Genel olarak kıt varlıklardaki artış, yatırımcıların enflasyonla ilgili korkularını vurguladı.

Pictet Portfolio’nun baş stratejisti Luca Paolini FT’ye yaptığı açıklamada, yatırımcıların Mart ayından sonra borsada dikkatli davrandıklarını söyledi.

Ayrıca, büyük bir düzeltme korkusunun, yatırımcıları yirmi yılın en kötü getirisini sunan tahvil piyasasında güvence aramaya ittiğini belirtti.

ABD Doları Sürekli Düşüyor

Bu arada ABD dolarında son dönemde yaşanan düşüş, yatırımcıların sermayelerini dolarla yatırmak istemediklerini gösteriyor. Bunun nedeni, Fed’in% 2’lik enflasyon hedefi olan parasal genişleme politikası ve ABD Kongresi’ni dolar arzını artıran bir bölgeye iten trilyon dolarlık teşvik paketi.

Bitcoin 14.000 Dolar!a Gidiyor

Bitcoin için ABD dolarındaki kısa vadeli düşüş görünümü, 2019’un en yüksek seviyesine yakın bir seviye olan 14.000 Dolar’a doğru uzun bir yükseliş hareketi anlamına gelebilir. Bir kripto para birimi analisti olan Scott Melker, Bitcoin ile ABD doları endeksi arasında kripto para birimi için “çılgınca bir artış” sağlayacak benzer bir ters korelasyon olduğunu belirtti.

 

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Coin Otağ’ı ayrıca Twitter, Facebook, Telegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.