Ünlü Analiste Göre Bitcoin Zirvesi 60.000 Dolardan Çok Yukarıda! İşte detaylar…

Son kripto piyasası çöküşü sonrası neredeyse tüm kripto paralar çift basamaklı yüzdesel bir düşüş yaşadı. Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, yaklaşık %30'luk bir düşüş yaşadı ve onu %40 düşen ETH izledi. Dogecoin bile %45 civarında bir düşüşe tanıklık etti. Peki ne olacak? Ünlü analist açıkladı! İşte detaylar...

Bitcoin (BTC) 8
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son kripto piyasası çöküşü sonrası neredeyse tüm coinler çift basamaklı bir düşüş yaşadı. Piyasa değerine göre en büyük kripto olan Bitcoin, yaklaşık %30’luk bir düşüş yaşadı ve onu %40 düşen ETH izledi. Dogecoin bile %45 civarında bir düşüş gördü. Birçok yatırımcı aynı soruyu sordu:

Satmalı mıyız?

Çeşitli borsalardaki satış baskısından gördüğümüz üzere önemli ölçüde satış yapıldı.

Bununla birlikte, birçok Bitcoin savunucusu, panik satışının HODL stratejisini devralmasına izin vermedi. S2F modeline katkısıyla tanınan tanınmış analist PlanB, Bitcoin’in fiyatının 100.000 dolar sınırını aşacağını ve hatta son düşüşe rağmen daha da ileriye gideceğini tahmin ediyor.

PlanB, ‘The Wolf’ Scott Melker ile yaptığı görüşmede BTC hakkındaki iyimserliğini dile getirdi.

PlanB, kendi fiyat tahminlerini destekleyen Stok-akış modeli hakkında fikir yürüttü ve şunları söyledi:

S2F modeli, Bitcoin’in 100.000 $ ‘a ulaştığını gösteriyor ve model, bir sonraki ayı piyasası vurmadan önce Bitcoin’in 288.000 doları geçtiğini gösteriyor.”

Açıklamalarına şu tweetle devam etti:

Açıkça söylemek gerekirse: 60.000 doların en yüksek olduğunu sanmıyorum, bundan çok uzak, çünkü normalde bir ATH’den (kırmızı noktalar) sonra gerçekleşen işlem türlerini görmüyorum. Aslında, ayı piyasasının (mavi noktalar) sadece birkaç ay kaldığını düşünüyorum. Ve evet, bu zincir üstü görünüm S2F’yede uyuyor.

Ayrıca bir kullanıcıyada tweetinde şu şekilde yanıt verdi:

Açgözlülük ve korku burada kalacak ve enflasyon korkuyu ortadan kaldırmayacak

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 36,271.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!