Bitcoin Yükselirken Altcoin’ler Neden Düşüyor?

Phemex
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mayıs ayı ortasında başlayan düşüşün etkileri hala sürüyor. Bitcoin bu düşüş sonrasında 31 bin dolara kadar gerilemişti. Son olarak 7 Haziran’da tekrar düşen Bitcoin 37 bin dolar seviyesinden 31 bin dolara kadar gerilemişti.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 37,364.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Bitcoin 36 bin dolar seviyesindeki direnç noktasını aşarak yükselişini sürdürdü fakat Ethereum ve diğer altcoinlerde aynı durum olmadı.

Ethereum 2400, Binance Coin 350, Cardano 1.50, Ripple 0.85 seviyesine kadar geriledi.

Son yükseliş sonrası Bitcoin 38.500 doları gördü ve böylece son 1 hafta içinde görülen görülen en yüksek seviye kaydedilmiş oldu. Bu yükseliş hareketi öncelikle El Salvador’un resmi para birimini Bitcoin olarak kabul etmesi ve ardından Hindistan’ın Bitcoin konusundaki fikir değişikliklerinin ortasında yaşandı.

Bu yükseliş karşısında altcoinlerin Bitcoin karşısında güç kaybettikleri görülüyor ve bu durumda Bitcoin piyasa hakimiyetinin artması ile bağlantılı olabilir.

Analistlere göre Bitcoin fiyatı ve Bitcoin dominance yükseldiği için bu durum oldukça normal. Dolayısıyla altcoin yatırımcılarının panik yapmasının gerektirecek bir durum bulunmuyor. Analistler Bitcoin’in konsolide olmaya başlaması ile altcoinlerin de yükselişe geçeceğini düşünüyor.

Kripto paralar genel olarak kararsız bir şekilde hareket ediyor. Bu kararsızlık karşısında kısa vade yatırımcıları yatırımlarını geri çekerken uzun vade yatırımcıları beklemede. Bitcoin’in bu kararsızlığını gelecek günlerde yapılacak olan FED toplantısı netleştirecek.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!