Çarşamba, Ocak 27, 2021

Bitcoin Yorumu 5 Şubat 2020 Bitcoin Fiyatı Direncini Kıracak mı?

Bitcoin Yorumu 5 Şubat 2020 BTC fiyatı saat 14.00’dan itibaren yükselişe geçmeye başladı. BTC yazının yazıldığı sırada CoinMarketCap verilerine göre 9 bin 430 dolar seviyesinden işlem görüyordu. BTC fiyatı 9 bin 500 dolar direncini kırabilecek mi? Sizler için derlediğimiz coin yorum ve fiyat analizi.

Bitcoin Yorumu: Destek Hattı Kırıldı!

Bitcoin Fiyatı birkaç gündür 9 bin 200 – 9 bin 300 aralığında gidip geliyordu. Birçok analist, BTC ’nin bu durgunluğunun düzeltmeye döneceğini ifade etse de, BTC fiyatı şu sıra harekete geçti. Bazı analistler bu duruma rağmen BTC’nin hala düşüş yaşayabileceğini söylüyor.

bitcoin grafik

BTC Hakimiyeti Düşmeye Devam Ediyor (Bitcoin Dominance) Altcoinleri yakın ve orta vadede neler bekliyor? Uzmanların görüşleri neler?

Bitcoin Yorumu 5 Şubat 2020 detayları:

Yatırımcılar 2020 yılında kendilerini büyük olmasa bile etkili yükselişler içerisinde buldu ve giderek daha fazla artan kripto para birimi fiyatları yatırımcıların ilgisini çekti. Çok sayıda kripto para birimi sahibi kısa vadede daha fazla kazanç elde edebileceğine inanmaya başlarken; bir grup kripto para birimi yatırımcısı ise kısa vadeli bu yükselişlerin bir süre sonra tam tersi etki gösterecek olduğuna inanıyor.

Bitcoin yorumu 5 şubat 2020

Altcoin sahibi olan birçok kripto para birimi sahibi kısa süre içerisinde beklentilerinin düştüğünden; daha fazla yükseliş beklerken tam tersi düşüşlerin yaşanmaya başladığı konusundan şikayet etmektedir. Ancak bugünlerde fiyat düşüşlerinin bir süredir yaşanmaya devam ediyor olmasının ardında özellikle de yatırımcıların satışlarının olduğu unutulmakta.

BTC Fiyatı Artıyor, Peki Yatırımcılar ne yapıyor?

Yatırımcılar ellerindeki kripto para birimi yatırımlarının büyük bölümünü tutmayı sürdürüyor olmalarına rağmen; özellikle ETH yatırımcıları ve diğer popüler kripto para birimi altcoin yatırımcıları yüksek fiyatlardan satışlarla kısa günü kurtarmaya ve kar elde etmeye odaklanmaktalar.

Ancak özellikle son birkaç gündür yüzde 64,8 seviyelerine kadar düşen BTC hakimiyeti sebebiyle altcoinlere bir para akışı olduğu kesin. Bugün XRP’de olduğu gibi sıcak para bir bir diğer altcoinlere akıyor ve BTC hakimiyeti bu oranda azalıyor.

İlginizi Çekebilir:

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir; ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.82
  THYAO.IS₺12.53
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.32
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.19