arama

Bitcoin Yorum 9 Mart 2020 BTC TL Fiyat Analizi

Bitcoin 10.000 Dolar Olacak mı ?

Bitcoin Yorum 9 Mart 2020 – Bitcoin, Cumartesi gününden bu yana önemli bir düşüşün içine girmiş olarak gözlemleniyor. Lider kripto para birimi, Corona virüsü tehdidinin global piyasaları etkilemesi ile yeniden kırılgan bir yapıya içerisine girdi.Ardından gün içinde yüzde 10’a varan bir düşüş yaşadı.

Bitcoin Yorum 9 Mart 2020 ; Bitcoin Analist Yorumu

Bitcoin Yorum 9 Mart 2020 – Kripto para sektörünün yaptığı analizlerle ün kazanan analisti @CryptoMichNL ise sektörde 2017 yılında yaşanan devasa artışın bir benzerinin olmayacağını savunuyor.

Yaşanan bu düşüşün ardından Twitter üzerinden konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan ünlü kripto para analisti Crypto Michael (@CryptoMichNL), yatırımcıların bu piyasa ile ilgili sahip olduğu beklentileri revize etmesi gerektiğini söyledi.

Analist, şu anda birçok kişinin 2017 yılında yaşandığı gibi çok sert yükseliş hareketleri beklediğini ifade etti. Fakat bunun gerçekçi olmadığını ve yatırımcıların sabırlı davranmasının şart olduğunu vurguladı.

Bitcoin Yorum 9 Mart 2020
Bitcoin Yorum 9 Mart 2020 ; BTC Yorum Tweet Görseli

Birçok yatırımcı, yaklaşan Bitcoin blok ödülü yarılanması ve arzda yaratacağı kısıtlama ile birlikte, 2021 yılının kripto para sektörü için yeni bir zirve oluşturacağını düşünse de @CryptoMichNL bu fikre katılmıyor.

Bitcoin Yorum 9 Mart 2020 ; Bitcoin Teknik Analiz

Bitcoin Yorum 9 Mart 2020 – BTC, 8 Mart Pazar günü akşam saatlerinde, birçok analist tarafından önemli bir destek noktası olarak belirlenen 8450 dolar seviyesinin altına geriledi. Düşüşüne 9 Mart sabahında da devam eden lider kripto para birimi, 8 bin doların altına indi.

Corona virüsü krizinin daha da derinleşmesi ve global piyasalarda bu krizin paniğinin yaşanması üzerine Bitcoin ve kripto para piyasası da bu krizden payına düşeni aldı ve ciddi bir düşüş yaşadı.

Bitcoin Yorum 9 Mart 2020
Bitcoin Yorum 2020 ; BTC ve Altcoinler

Şu ana dek yaklaşık yüzde 10 oranında düşen Bitcoin, 8 bin doların altına indi. Ayrıca global çapta, piyasalarda da tabiri caizse ‘kanlı’ bir pazartesi açılışı yaşandı.

Rusya ve Suudi Arabistan merkezli petrol krizinin etkisi, Brent petrol fiyatını çok derin bir şekilde sarstı. Brent petrol uzunca bir süreden sonra ilk kez 30 doların altına düştü. Dünyanın en büyük petrol üreticisi ve en değerli şirketi olarak gösterilen Aramco da yüzde 10’luk bir düşüş ile günü açtı.

Kripto para piyasası da bu düşüşten etkilenirken başta Bitcoin olmak üzere birçok altcoinde çok sert düşüşler yaşanıyor.

Bitcoin Yorum 2020 ; BTC TL Fiyat Tahminleri

Bitcoin Yorum 2020 – Twitter’dan görüşlerini paylaşan analist, şöyle konuştu:

Şu anda herkes 2017’deki gibi devasa fiyat hareketleri bekliyor gibi ancak bana kalırsa insanlar beklentilerini düşürmeli. Böylesi sert fiyat hareketleri olmayacak.

Bitcoin Yorum 9 Mart 2020
Bitcoin Yorum 2020 ; BTC USD Fiyat Grafiği

Görece daha az kar seviyeleri göreceğiz, sabırlı olmalıyız. Bu döngünün, bir önceki döngüden uzun olması zaten işin doğal sonucu. Zira piyasalar artık bir önceki döneme göre çok daha olgun.

Bu, parabolik hareket bir daha olmayacak demek değil. Ancak piyasaların gelişimi ve olgunlaşması göz önüne alınırsa bu zirveyi 2021’de değil de, 2023-2024 yılı gibi görmemiz daha olası.

Bitcoin Yorum 9 Mart 2020
Bitcoin Yorum 9 Mart 2020 ; BTC TL Teknik Analiz

Her Yorumcu Aynı Fikirde Değil: BTC Yorum

Bitcoin BTC Yorum 2020 – Corona virüsünün tüm dünyayı ekonomik olarak çok ciddi bir şekilde etkilediği bugünlerde, bu salgının yol açacağı ekonomik sorunun, Bitcoin fiyatını arttıracağı yönünde fikirler de mevcut.

Bitcoin Yorum 9 Mart 2020

BTC Yorum 2020 – Her ne kadar ekonomik sorunun baş göstermeye başladığı ve piyasaların düşüş ile çalkalandığı bu dönemde, Bitcoin de trende ayak uydurmuş gibi görünse de The Keiser Report programı ile de tanınan Max Keiser, Bitcoin’in Corona krizi sonrasında çok ciddi bir artış yaşayacağını savunuyor.

Başarılı isim, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada Corona virüsü etkisiyle başlayacak olan global krizin Bitcoin fiyatını 100 bin doların üstüne çıkaracağını savundu.

Keiser, Bitcoin’in 2008 yılında yaşanan global kriz sonrasında piyasaya çıktığını hatırlatarak bu krizin ikinci bölümünün bu yıl görüleceğini ve bunun da Bitcoin’e yine ilk krizde olduğu gibi çok olumlu yansıyacağını düşünüyor.

BTC Yorum 2020YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR!

Kripto Para Analistlerinin Görüşlerinden Derlenmiştir.

Coinotag üzerinden Bitcoin haberleri, Coin Haber ve Coin Yorum başlıklarını takip edebilir; bizleri ayrıca InstagramTwitter, ve Telegram‘dan da takip edebilirsiniz!

Avatar for Görkem I.
Görkem I. Düzenleyici
Yazarımız CoinOtag ekibinin müdavimlerinden, emektarlarından birisidir. Kendisiyle iletişime geçmek için [email protected] kanalını kullanabilir ya da yorum atabilirsiniz.
follow me
Share via
Copy link
Powered by Social Snap