arama

Bitcoin Yorum 28 Şubat 2020: BTC Yorum Ve Fiyat Analizi

Bitcoin yorum 2 mart 2020

Bitcoin Yorum 28 Şubat 2020 – 8810 Dolar desteğini savunamayan  Bitcoin aşırı satım bölgesi denge seviyesine arasında dalgalanmaya devam ediyor. Alıcı dominant konumun devam etmesi durumunda ilk etapta 9430 dolar direncine kadar ivmelenme gözlemlenebilir. Aşağı yönlü harekette ise 8810 dolar desteği göz önünde bulundurulabilir.

  • Dirençler:

  • 9430– 9920– 10260 USD

  • Destekler:

  • 8810– 8025– 7612 USD

Bitcoin Yorum 28 Şubat 2020:Ünlü Milyarderin BTC Yorumu

Son dönemde birçok uzman analistten Bitcoin yorumu duysakta Chamath Palihapitiya kesinlikle es geçilmemesi gereken bir isim olarak biliniyor.

Ünlü iş adamı ve yatırımcı Chamath Palihapitiya, geçtiğimiz günlerde ünlü yatırımcı Warren Buffett‘in lider kripto para birimi Bitcoin hakkında yaptığı açıklamaları desteklemediğini dile getirdi.

Chamath, Buffett’in eski akıl hocası olduğunu ve kendisinden çok şey öğrendiğini, hala da öğrenmeye devam ettiğini vurgularken, Buffett’in bu Kripto para konusunda “çağın gerisinde kaldığını” belirtti. Chamath’a göre Warren Buffett kripto paralar konusunda tamamen “yanılıyor”.

Bitcoin yorum 28 şubat 2020
Bitcoin yorum 28 şubat 2020 – Günlük Grafik

Bitcoin’in yükseliş trendine geçeceği öngörüsü nedeniyle, herkesin varlıklarının en az %1’i kadar BTC yatırımı yapması gerektiğini belirten milyarder, bunun için çok geç kalınmaması gerektiğini vurguladı. Ünlü isim yaklaşan Bitcoin Halving fiyatlanması beraberinde üretilecek BTC miktarı azalacağı için bu durumun fiyatı yukarı yönlü etkileyeceği fikrini benimseyenlerin arasında.

btc yorum 2020

Bitcoin Yorum 2020:Fiyat 3000 Dolar Seviyesini Görebilir!

Bitcoin, Temmuz 2019’dan bu yana ilk kez “sat” sinyali veriyor. Bitcoin yatırımcılarını iflasa sürüklemenin eşiğinde olabilir.

Bitcoin Yorum 28 Şubat 2020
Bitcoin yorum 2020

Bitcoin Yorum 2020:Birim Tarihinde Bir İlk!

Bitcoin’in 50 haftalık hareketli göstergesi perşembe günü 20 haftalık hareketli göstergesinin altına düşerek death cross oluşumuna yol açtı. Popüler piyasa analisti CryptoHamster, geçen yıl aynı yapılanmanın Bitcoin fiyatını %53 oranında düşürdüğünü hatırlattı.

Uzmanlara göre Bitcoin düşmeye devam edebilir

Kısa bir süreliğine iyi performansı ile yatırımcısını şaşırtan BTC, yatırımcılarının yüzünü güldürmüştü. Ancak haberin yazım saati itibari ile itibarıyla 8.650 dolardan işlem gören lider kripto para birimi, yılın en yüksek seviyesi olan 10 bin 522 doların neredeyse %20 altına gerilemiş durumda. Çoğu analist, BTC’nin hızla yayılan corona virüs paniğine karşı küresel borsalarla birlikte düştüğünü kabul etmekte.

Aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi, 50 WMA’nın altına düşerse Bitcoin fiyatı 4.000 doların altını da görebilir.

Bitcoin Yorum 28 Şubat 2020
BTC Yorum 2020

Bitcoin’in Göreceli Güç Göstergesi (RSI) de önemli bir destek seviyesinin altına geriledi. Grafikte görüldüğü üzere, RSI 53’ün altında ve düşüş eğilimi hayli baskın geliyor.

BTC Yorum 2020:Chamath’ın Tahmini Dudak Uçuklatıyor!

Bitcoin Halving fiyatlanması sonrasında zaten kısıtlı bir arza sahip olan BTC fiyatının, daha da yükseleceğini öngören Chamath, 20 yıllık bir süreçte Bitcoin’in 1 milyon dolarlık fiyata kadar çıkılabileceğinin altını çizdi. Chamath’ın önümüzdeki yıl sonuna kadar görmeyi beklediği Bitcoin fiyatı ise 100.000 dolar.

Bitcoin yazım saati itibariyle 8.650 dolar fiyatı ile sahne alıyor. Dün yaşanan hafif çaplı artış BTC Fiyatını 8.900 dolara yükseltsede, tekrardan sert bir düşüş görüldü. Chamath’ın önümüzdeki yıl tahmini şu an için uzak bir ihtimal gibi dursa da, kripto para sektöründe imkansız diye bir terim bulunmamakta.

Coinotag üzerinden Bitcoin haberleri, Coin Haber ve Coin Yorum başlıklarını takip edebilir; bizleri ayrıca InstagramTwitter, ve Telegram‘dan da takip edebilirsiniz!

Avatar for Enes Başoğlu
Enes Başoğlu Düzenleyici
Yazarımız CoinOtag ekibinin müdavimlerinden, emektarlarından birisidir. Kendisiyle iletişime geçmek için [email protected] kanalını kullanabilir ya da yorum atabilirsiniz.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap