Pazar, Kasım 29, 2020

Bitcoin Yorum 24 Şubat 2020:BTC Yorum Ve Analizi

Bitcoin Yorum 24 Şubat 2020 – Ayılar geçtiğimiz çarşamba günü karnını iyice doyurdu. Ayılar bu şiddetli geçen av sezonu sonrasında tazeleme yapmak için piyasayı boğalara mı bırakacak? Yazım itibari ile Bitcoin fiyatı 9.850 ABD Doları.

Önümüzdeki 2 hafta içinde gerçekleşebilecek senaryolar işte şu şekilde:

Bitcoin Yorum 24 Şubat 2020
Bitcoin Yorum 24 Şubat 2020 – Anlık Grafik

Bitcoin Yorum 24 Şubat 2020: BTC fiyatı için ayı senaryosu

Bitcoin Yorum 2020 – BTC / USD Günlük Grafik

Bitcoin, tek bir saatlik mumda yaklaşık % 10 oranında düştüğü için geçtiğimiz 29 Şubat Çarşamba günü piyasanın boğaları için yıkım getiren bir darbe oldu. Bununla birlikte, yukarıdaki grafikte görüldüğü üzere, mumları geçersiz kılan kanal hem uzun pozisyonları hem de kısa pozisyonları tamamen rekt bırakacak şekilde tasarlanmış balina esnemesinin açık bir göstergesi şeklinde yorumlanabiliyor.  

Kanalda görülebileceği üzere bu senaryoda bitcoin fiyatı 7.500 Dolara kadar gerileyebilir. Bu nedenle, şu anda, Bitcoin’in yükseliş trendini geri yakalaması için bu kanaldan çıkması çok önemlidir. 

BTC Yorum 2020: Bitcoin fiyatı için boğa senaryosu

Bitcoin Yorum 24 Şubat 2020 – Anlık Grafik

Boğalara olan inancım, geçtiğimiz Çarşamba günü Bitcoin fiyatında ki en düşük seviye ( geçtiğimiz haftaya göre ) olarak kaydedilen 9.250 dolar civarında ki seviyenin, şuan 9.500 dolar ve 10.300 dolar direnci ve ardından 11.085 dolar direncinin kırılarak biraz daha geniş ve yükselen bir kanal olasılığı yaratacağına inanmak istiyor.  

CME Cuma günü can sıkıcı bir şekilde 9.740 dolardan kapandığı için , her iki kanal da önümüzdeki hafta boşluk doldurma ihtimalinin yüksek olması durumunda geçerli olacak.   

BTC Yorum 2020: RSI Göstergesi Nötr

Bitcoin Dolar (BTC/USD) RSI

Göreceli Güç Endeksi (RSI) Göstergesi günlük 56.07’lik bir okuma ile oldukça nötr kalmakta.

Bitcoin Halving 2020: Madencilik gücü azalıyor

Önümüzdeki hafta, madencilik zorluğu sebebiyle bu yıl beklenen ilk düşüş % -1 civarında olacak.  

Fiyatın zorluk seviyesinde ki artış göz önüne alındığında, önümüzdeki haftanın yükseliş ya da düşüş eğilimi göstermeyeceğini, ancak oldukça nötr bir yan hareket haftası olacağını gösterecektir.  

Özetlemek Gerekirse

Bitcoin için önümüzdeki hafta oldukça tarafsız görünmekte. Bir trader olarak, sakin bir hafta yaşanacağına inanıyorum.

9.500 dolar destek seviyesi olarak piyasaya direnemezse, o zaman bir sonraki destek seviyesini 8.950 dolar olarak gösteren düşüş senaryosunu analiz edeceğim. 

9.500 dolar destek seviyesi görevinde başarılı olursa, boğaların trendi ele geçirmediğini varsaymadan önce 9.900 doların üzerinde bir günlük kapanış aramakta olacağım. Kilit direnci olarak 10.300 dolara bakacağım, kırılma direnci ise 11.085 doların üzerinde olacak. 

Coinotag üzerinden Bitcoin haberleri, Coin Haber ve Coin Yorum başlıklarını takip edebilir; bizleri ayrıca InstagramTwitter, ve Telegram‘dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺44.22
  THYAO.IS₺11.93
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.68
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.09