arama

Bitcoin Yorum 2 Mart 2020:Yatırımcılar Mucize İstiyor!

Bitcoin yorum 2 mart 2020

Bitcoin Yorum 2 Mart 2020 – Geçtiğimiz günlerde 8.500 doların altında fiyatlanan Bitcoin (BTC), 2 Mart itibari ile daha iyi bir performans gösteriyor. Yazım saati itibari ile Bitcoin fiyatı 8.790,83 ABD Doları.

Bitcoin Yorum 2 Mart 2020: Dr.Kıyamet

Güncel verilere göre BTC/USD işlem paritesi, Pazartesi günü itibarıyla 8.790 dolardan işlem görmekte.

Bitcoin Yorum 2 Mart 2020
Bitcoin Yorum 2 Mart 2020 – Güncel Piyasa Bakışı

Son 24 saat içerisinde en düşük 8.465 doları gören Bitcoin, bir önceki hafta başına göre yüzde 11 değer kaybetti.

Corona virüsü salgını, dünya genelinde geleneksel piyasaları çalkalamaya devam ediyor. Dow Jones endeksi, geçtiğimiz hafta şuana kadarki en büyük günlük düşüşü kaydetti. Altın ise 2013 yılından beri en büyük günlük değer kaybını gördü. 

Bitcoin Yorum 2 Mart 2020
Bitcoin Yorum 2 Mart 2020 – Günlük Grafik

Bitcoin’e karşı negatif tutumu ile bilinen”Dr. Kıyamet” lakaplı ekonomist Nouriel Roubini bile büyük endişe duyduğunu dile getirdi.

Alman siyasi dergi Der Spiegel ile Perşembe günü röportaj yapan Roubini, Corona virüsü krizinin yatırımcıların beklediğinden çok daha ciddi bir durumda olduğunu söyledi.

“Herkes V tipi resesyon yaşanmasını bekliyordu fakat insanlar neden bahsettiklerini bilmiyorlar.” diye belirten Roubini, şu sözleri ile ekledi: 

“Mucizelere inanmayı tercih ediyorlar.”

Çin, Pazartesiye hafif bir iyileşme ile başladı: CSI 300 endeksi yüzde 3,2 artış kaydetti.

Coinotag üzerinden Bitcoin haberleri, Coin Haber ve Coin Yorum başlıklarını takip edebilir; bizleri ayrıca InstagramTwitter, ve Telegram‘dan da takip edebilirsiniz!

Avatar for Enes Başoğlu
Enes Başoğlu Düzenleyici
Yazarımız CoinOtag ekibinin müdavimlerinden, emektarlarından birisidir. Kendisiyle iletişime geçmek için [email protected] kanalını kullanabilir ya da yorum atabilirsiniz.
Share via
Copy link
Powered by Social Snap