Cumartesi, Ocak 16, 2021

Bitcoin Yıllık Grafik Performansı İlk 20 Altcoin’i Ezdi Geçti!

Bitcoin Yıllık Grafik

Bitcoin Fiyatı (BTC) yaşadığı son düşüşle 6.700 dolara kadar gerilese de, bu haliyle bile ilk 50 içerisindeki altcoin’lerin neredeyse hepsinin performansını, yüzde 85 gibi inanılmaz bir oran ile ardında bıraktı. Toplam piyasa değerine göre ilk 50 içerisine girmeyi başaran altcoin’lerin performansı ise yatırımcılarını üzmeye devam ediyor. Bitcoin yıllık grafik performans incelemesi..

Bitcoin Yıllık Grafik Performansı Ne Durumda?

Bitcoin Fiyatı, 3.000 dolardan başladığı 2019 yılında 14.000 dolara kadar çıkarak yüzde 400 gibi inanması zor bir yükselişe imza attı. BTC, mevcut seviyesinde bile yılın başındaki kura kıyasla iki kat daha kazançlı bir pozisyonda bulunuyor ve 2019 yılının başlarında alım yapan yatırımcılar hala zarar etmiş sayılmaz.

Bitcoin Yıllık grafik performans olarak yıl içerisinde piyasa egemenliği konusunda yüzde 70,1’e kadar yükseldi. Yükseliş anında altcoin’leri ezerken, düşüş anında da yine altcoin’lere kıyasla daha dirençli çıktı.

Tezos (XTZ) ve Cosmos (ATOM) gibi bazı altcoin’ler son günlerde Bitcoin’in yükselişine yetişse de; 2019 yılında genel olarak en çok konuşulan yine Bitcoin oldu. 2019 yılının en çok kaybedenleri ise iki kardeş coin olarak bilinen XRP ve Stellar Lumens (XLM) oldu. Hem J.P. Morgan gibi dev bir bankanın kendi blockchain tabanlı ödeme ağını geliştirmesi, hem de Libra’nın aynı sektöre gireceğinin duyurulması, benzer işleyişe sahip iki kripto para projesi için de beklenmeyen bir sürpriz oldu.

Uzmanlar Bitcoin’in yıl sonuna kadar 4.000 dolara kadar düşeceğini tahmin etmekte. Ve bu durum altcoin’ler için de felaket senaryosu şeklinde yorumlanabilir.

Altcoin piyasalarında yüzde 10 düşüş

Altcoin piyasaları da, beklenen şekilde Bitcoin ile beraber düşüş yaşadı. Piyasa değeri bakımından ilk yirmi arasında yer alan çoğu kripto para, yüzde 10’a yakın değer kaybetti.

En büyük altcoin olan Ethereum (ETH), yüzde 9,8 değer kaybederek Nisan ayından beri en düşük seviyesi olan 136 dolara geriledi.

Litecoin (LTC) gibi görece daha iyi performans gösteren altcoinler ise yüzde 5 değer kaybetti.

Kripto paraların toplam piyasa değeri büyük bir kayıp yaşayarak 183 milyar dolara geriledi, Bitcoin’in payı ise yüzde 66,2 oldu.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.70
  THYAO.IS₺13.23
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.42
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.18