bitcoin yorum btc

Bitcoin yatırımcıları yıl sonuna kadar BTC fiyatının 15 bin dolar olacağına inanıyor

Dev kripto para saklama hizmeti Bitcoin IRA’nın yaptığı bir araştırmaya göre, platform müşterilerinin yüzde 42’si Bitcoin (BTC) fiyatının 2020 sonuna kadar 15.000 doları aşmasını bekliyor.

Reklam
binance

29 Haziran tarihli duyuruya göre Bitcoin IRA, 300’den fazla müşteriyle bir anket gerçekleştirdi. Katılımcıların yüzde 57’si uzun vadeli bir yatırım olarak kripto paralar satın alacaklarını söyledi.

Reklam

Bitcoin için umutlar yüksek

Bitcoin IRA’nın pazarlama başkanı Mike Schrobo, basına tüm anket katılımcılarının bireysel yatırımcılar olduğunu söyledi. Şirketin fiyat tahmininin doğru olduğuna inanıp inanmadığı sorulduğunda Schrobo şunları söyledi:

“Kripton’un finansal sisteme sunduğu uzun vadeli temel faydalara ve değerlere inanıyoruz. Salgın sırasında Bitcoin’in yaygınlığı, nadirliği ve yasal para arzı arttıkça, yukarı doğru fiyat baskısı artacaktır. ”

Ankete göre, katılımcıların yüzde 53’ü kredilerden faiz kazanmak ya da yatırımlarına yatırım yapmakla ilgileniyor. Katılımcıların yüzde 46’sı da değerli metallere yatırım yapmakla ilgileniyor.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, 1999 yılında Ankara'da doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesin'de öğrenci olan Enes, yatırımlarının yanı sıra sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.