Pazar, Mart 7, 2021

Bitcoin yatırımcıları HSBC ve diğer İngiltere bankalarından yasaklandı

HSBC ve diğer isimsiz bankalar artık Bitcoin borsalarından işlem kabul etmeyecek. İngiltere’nin yatırımcıları kredi kartıyla kripto para satın alamayacak.

Yayınlanan bir rapor, İngiltere’deki bazı bankacılık kurumlarının Bitcoin ve diğer kripto para birimleri kullanıcıları için yeni kısıtlayıcı önlemler uygulamaya karar verdiğini doğruladı. Rapora göre, İngiliz yatırımcılar İngiliz bankaları ile işlem yaparken sorunlarla karşılaşacak.

HSBC ve diğer belirtilmemiş bankalar artık Bitcoin değişim platformlarından yapılan transferleri kabul etmeyecek. Banka ayrıca, Bitcoin, Ethereum veya kripto para ile ilgili başka herhangi bir para yatırma veya kripto cüzdanından banka hesaplarına para yatırmaya izin vermeyecektir.

Yukarıdakilere ek olarak, yatırımcılar kripto para satın almak için banka veya kredi kartlarını kullanamayacaklar. Kripto tüccar ve CNBC sunucusu “Kripto Trader Program, Ran Neuner bunu yapmak zorunda kaldı Miktar ölçü hakkında:

Pek çok banka bu yüzden kendilerini iflas edecek.

Bitcoin’e karşı daha sıkı önlemler

CNF tarafından bildirildiği üzere, Birleşik Krallık, öncelikle perakende yatırımcılar için kripto endüstrisine en düşman ülkelerden biri oldu. İngiltere, 2020 Ekim ayının başlarında, Finansal Davranış Otoritesi (FCA) tarafından alınan bir karara göre BTC tabanlı finansal türevlerin ve diğer kripto para birimlerinin ticaretini yasakladı.

Düzenleyici kurum, Birleşik Krallık’ta “yatırımcıların parasını savunduğunu” iddia ediyor. Bu nedenle, kripto para birimlerini, güvene değer olmayan BTC temelindeki varlıklar olarak görüyor. Ayrıca FCA, Bitcoin türevleri piyasasının “yasadışı, kötüye kullanım” ve mali suçlara açık olduğunu düşünüyor.

Birleşik Krallık düzenleyicisi olarak ABD Hazine Bakanlığı, kripto para birimlerini yasadışı faaliyetler için kullanılan varlıklar olarak görüyor. Bu anlamda, Mali Suçları Uygulama Ağı (FinCEN), Bitcoin’in sözde “barındırılmamış cüzdanlarına” karşı yeni bir düzenleme önerdi.

Önerilen kural tüm kripto endüstrisi tarafından reddedildi ve büyük oyuncular, kullanıcılar için daha fazla komplikasyon ve çok az fayda yaratacağına inanıyor. FinCEN sadece 2 gün önce kamuya açık yorum dönemini tamamladı. Şimdi öneriyi yasaya sokmadan önce onlara yanıt vermeye devam etmesi gerekiyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 50,613.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.96
  THYAO.IS₺14.78
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺23.08
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.22