Diğer
  Ana SayfaHaberBitcoin Yatırımcıları ABD Merkezli Borsalardan Kaçıyor!

  Bitcoin Yatırımcıları ABD Merkezli Borsalardan Kaçıyor!

  -

  • Bitcoin yatırımcıları, Amerikan BTC borsalarından kaçıyor.
  • Toplam borsa arzı uzun süredir düşüş gösteriyor.

  Bitcoin yatırımcıları, ABD merkezli kripto para borsalarını terk ediyor. Merkezi borsalardaki BTC çıkışı artış gösteriyor.

  Yatırımcılar Amerikan Kripto Borsalarından Kaçıyor

  Bitcoin (BTC) (17)

  ABD merkezli borsaların BTC rezervi düşüyor. “Borsa rezervi”, şu anda merkezi bir borsanın veya bu tür platformların bir grubunun cüzdanlarında oturan toplam Bitcoin miktarını ölçen bir göstergedir.

  Buradaki faiz ölçüsü aslında borsa rezervi değil, “borsa rezervi oranı”dır. Bu göstergenin adından da anlaşılacağı gibi, bize verilen iki platform setinin borsa rezervleri arasındaki oranı anlatıyor. Mevcut tartışma bağlamında, iki borsa grubu Amerikan ve yabancı platformlardır.

  Bu oranın değeri arttığında, ABD merkezli platformlarda yer alan kripto para sayısının offshore borsalardaki arza göre arttığı anlamına gelir. Bu, doğal olarak, Amerikan platformlarının yabancı platformlardan daha yüksek miktarda mevduat (veya sadece daha düşük para çekme) aldığı anlamına gelir.

  Öte yandan, metriğin değerinin düşmesi, küresel platformların rezervlerinde şu anda ABD merkezli borsalardan daha yüksek büyüme kaydettiğini gösteriyor.

  Sson birkaç yılda ABD ve offshore platformları için Bitcoin borsa rezerv oranındaki eğilimi gösteren bir grafik:

  bitcoin-borsa-rezervi

  Bitcoin Borsa Rezerv Oranı

  Yukarıdaki grafikte de görebileceğiniz gibi, bu iki platform grubu için Bitcoin borsa rezerv oranı 2022’nin ilk yarısından beri düşüyor. Bu, ABD merkezli borsalardaki arzın sürekli olarak düştüğü anlamına geliyor.

  Düşüş, özellikle bazı büyük platformların iflas ettiği ve FUD’nin piyasaya yayıldığı ve yatırımcıların kripto paralarını merkezi borsalardan çekmesine yol açtığı büyük çöküşler sırasında keskin oldu.

  Her ne kadar bu çökmeler düşüşte geçici hızlanmalara neden olmuş olsa da, Bitcoin’in toplam borsa arzı uzun süredir düşüş halinde. Düşüş aynı zamanda piyasa çapında bir fenomen oldu, yani tüm borsalar arzlarında bir daralma görüyor.

  Ancak borsa rezerv oranının düşmeye devam ettiği düşünüldüğünde, düşüşün özellikle ABD merkezli platformlar için keskin olduğu anlamına geliyor. Bu, yatırımcıların bu dönemde Amerikan borsalarından daha hızlı bir şekilde kaçtığı anlamına gelir.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  ABD Başkanı Biden’dan Önemli Açıklamalar! Piyasalar Yükselişe Mi Geçecek?

  Amerika Başkanı Joe Biden, ekonomik krizleri önleme ve ekonomik çöküşü engelleme konusunda başarılı politikalar izlediklerini belirtirken, aynı zamanda mali sorumluluğu vurguladı ve kripto para sektöründe vergi kaçakçılığının önlenmesi için çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti.

  Gate Token (GT) Güncel Fiyat Analizi

  Gate Token'ın kısa vadeli fiyat grafiği incelendiğinde, belirli bir destek bölgesi üzerinde hareket ettiği ve belirtilen seviyelerin kritik öneme sahip olduğu görülmektedir. Yükseliş veya düşüş trendi, bu seviyelerin korunmasına bağlı olarak şekillenecektir.

  Litecoin Yükseliş Trendine Devam Edecek Mi? Güncel LTC Analizi!

  Litecoin'in güncel fiyat grafiği, belirli seviyelerin etkisini gösteriyor. LTC'nin yükseliş trendini devam ettirmesi için belirli dirençleri aşması gerekiyor, aksi takdirde düşüş eğilimi güçlenebilir.

  BNB Kritik Desteğinde! Bu Destek Kırılırsa Hedefi 280 Dolar Mı?

  Binance Coin'in güncel analizinde, BNB'nin fiyatı destek bölgesinden aldığı güçlü alımlarla yükseliş trendine girmiş durumda. Ancak belirli kritik seviyelerin altında yaşanacak mum kapanışları, düşüş hareketinin devamını işaret edebilir.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler