Pazartesi, Ocak 18, 2021

Bitcoin Yasak Hamleleriyle Ünlü Ülkeden, Kripto Para Hamlesi

Bitcoin Yasak

Kripto para ve Blockchain teknolojisi üzerine iyice düşündükten sonra Hindistan Merkez Bankası (RBI), U dönüşü yapıyor ve kendi kripto para birimini piyasaya sürmeye karar veriyor. RBI kripto parasını herhangi bir özel Blockchain şirketinden bağımsız olarak çıkaracak. Bitcoin Yasak Hamleleriyle Ünlü Ülkeden, Kripto Para Hamlesi

Hindistan Merkez Bankası U dönüşü yapıyor! RBI’nın Kendi Birimi geliyor

2018’deki kripto kışında yaşanan en önemli olumsuz olaylardan biri, Hint kripto yasağı olarak adlandırılan şeydi. O zamanlar Hindistan, devlet bankalarının yerel dijital borsalara ve kripto ile uğraşan diğer şirketlere hizmet vermesini yasakladı. Borsalar bunun için RBI’ye dava açtı ancak borsalar uzun ve yorucu mücadeleyi kazanamadılar. Koinex, Zebpay vb. gibi birçok büyük borsa faaliyetlerini sonlandırmak zorunda kaldı.

Bazı borsalar P2P ticareti kullanmaya başladı. Buna rağmen, ülke Çin’e benzer şekilde Blockchain teknolojisini, Bitcoin ve diğer kriptoya olan olumsuz tutumuna rağmen memnuniyetle karşılıyor. Şimdi, bu yılın başlarında beliren söylentiler sonrasında, Hindistan Merkez Bankası (RBI) kendi kripto para birimini piyasaya sürme niyetini açıkladı.

Çin ve Fransa’dan sonra Bitcoin Yasak Hamleleriyle Ünlü Ülke’de kendi kripto para birimini duyuruyor

Haber Inc42 tarafından bildirildi. RBI hala herhangi bir özel Blockchain ve kripto para şirketiyle olası bir ortaklığı duyurmadı. Ancak Hindistan Merkez Bankası, kendi  kripto parasını başlatmaya itiraz ediyor gibi görünmüyor. RBI başkanı Shaktikanta Das, Hindistan’da veya başka bir yerde hiçbir özel şirketin Hindistan için resmi bir devlet parası çıkarmasına izin verilmeyeceğini söylüyor. RBI kendisi kripto parasını piyasaya sürecek ve tüm süreci yönetecek. Bu karar, diğer büyük bankalarla ve devlet temsilcileriyle yapılan çok sayıda tartışma ve toplantı sonrasında alındı.

Shaktikanta Das, kripto teknolojisinin hala çok genç olduğuna inanıyor, bu yüzden sektörün gelişmesinin çok zaman alacağını ekliyor. Fransa ayrıca dijital para birimini piyasaya sürmeyi planlıyor.

Fransa 2020’de kendi kripto para biriminin lansmanını yapmayı düşünüyor. Bu karar Facebook tarafından oluşturulan ancak henüz başlatılmayan Libra kripto parasının Fransa ve Avrupa’nın diğer bölgelerinde yasaklanmasından sonra alındı. Çin, birkaç yıldır kendi kripto parasını çıkartamaya çalışıyor ve son gelen raporlara göre Çin kripto parasını piyasaya sürmeye yakın. Çin basınında şimdiye kadar kripto para biriminin adı DCEP (dijital para birimi elektronik ödeme) olarak belirtildi.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.56
  THYAO.IS₺13.08
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.04
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.99