Bitcoin’e Girmenin Şuan Tam Zamanı Olabilir mi?

bitcoin btc
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mayıs ortasındaki çöküş ve ardından gelen düzeltme aşaması, küresel kripto piyasasının dinamiklerini tamamen değiştirdi. Piyasa değeri, iki amiral gemisi kripto para olan Bitcoin ve Ethereum’un geçen yıl Mart ayından bu yana tek günlük en büyük fiyat düşüşlerini kaydetmesinden sonra, yalnızca 19 Mayıs’ta 177 milyar dolardan fazla düştü. Paralel olarak, Bitcoin’in pazar hakimiyeti de bu yılın Ocak ayındaki %70’ten Haziran ayının ilk haftasında %43’e keskin bir düşüş gördü.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi, aktif Bitcoin adreslerinin sayısı geçen yıl Ağustos ayından bu yana oldukça sabit kaldı. Bununla birlikte, Ocak ayı bu sayıda hafif bir artış gördü ve aynı rakam 1300 binin üzerine çıktı. Benzer şekilde, Nisan ortası da aynı kriteri tekrar geçen adreslerin sayısına tanık oldu.

Yakın tarihli bir röportajında ​​benzer satırlar hakkında yorum yapan BKMC LLC’nin CEO’su Brian Kelly, şunları iddia etti:

Baktığım temel ölçütlerden biri, pazarın adreslerin büyümesini beklediğine karşı adreslerin ne kadar hızlı büyüdüğü… Adres büyümesinde neredeyse %20’lik bir düşüş yaşayacağız.

Kaynak: Glassnode

Geçen Mart’ın ayrışması sırasında, Bitcoin 3.500 dolarlık fiyat aralığında işlem görüyordu, ancak bir yıl sonra kripto para, 60.000 dolarlık işareti kırarak ATH’sini vurdu. Aynı paralellikler çizerek, yatırım yönetimi firmasının yöneticisi şunları söyledi:

Burada tam olarak aynı türde bir duruma bakıyoruz… Mart 2020’den beri bu tür bir diferansiyel görmemiştik ve genellikle Bitcoin bu kadar yanlış fiyatlandığında, bu dibe vurma sürecinin işaretidir.

Kelly ayrıca, piyasanın şu anda Bitcoin’in temellerini ‘yanlış fiyatlandırdığını’ iddia etti. Analiste göre,

Bitcoin çok momentum odaklı. Şimdi, burada bir miktar fiyat takibi görmemiz ve bu ivmeyi devam ettirmemiz gerekiyor, ancak bana göre hikaye bir parça değişmedi.

Kelly ayrıca, Bitcoin’in 30.000 doların altına düşmeyeceğine dair “oldukça yüksek inançlarını” dile getirdi. Bununla birlikte, “Bitcoin’in sizi aptal gibi göstermenin komik bir yolu var!” diyerek yanıtını yumuşattı.

Teknikler dönüyor ve Bitcoin’in momentum takibi, yöneticinin gözünün üzerinde olduğu diğer iki önemli faktör. Olumlu yönleri vurgulayarak şunları söyledi:

Kurumsal olarak benimseniyoruz, enflasyonist bir Hedge olarak alıyoruz ve düzenleyici olarak, düzenlemeyi sulandırıyoruz. Yasak olmayacak; onu kümeye taşımaktan bahsediyoruz. Bunların hepsi benim için olumlu şeyler.

Kaynak: Glassnode

İlginç bir şekilde, geçen yıl Kasım-Aralık döneminde, uzun vadeli sahipleri satış eğilimini belirlerken, kısa vadeli ek sahipleri de resme girmeye başladı. Nisan ayına kadar aynı uzatılmış aşamada, kısa vadeli sahipleri arzın büyük bir bölümünü aldı.

Bununla birlikte, bundan sonra, trend değişti ve uzun vadeli sahipler varlıklarını istiflemeye başlarken, kısa vadeli sahipleri açıkça uzun vadeli gruba geçmeye başladı. Kelly ayrıca, bunun yatırımcıların girmesi için “doğru fırsat” olduğunu vurguladı. Aynı konudaki yükseliş pozisyonunu daha da vurgulayan yönetici, sözlerine şöyle devam etti:

…uzunuz ve uzuyoruz.

Kaynak: Coinstats

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 35,452.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!