Pazartesi, Ocak 18, 2021

Bitcoin Wall Street’e geliyor!

S&P Global, CME Group ve News Corp’un ortak girişimi olan S&P Dow Jones Indices, 2021’de kripto para birimi endekslerini başlatacağını doğruladı.

S&P DJI, Perşembe günü yayınlanan bir basın açıklamasında Bitcoin’i (BTC) ve altcoinleri “yeni bir varlık sınıfı” olarak tanımladı.

Bitcoin ve altcoinler Wall Street’e geliyor

Şirket, 550 kripto para birimini kapsadığı söylenen endeksleri başlatmak için ABD blok zinciri veri sağlayıcısı Lukka ile ortaklık kuracak.

S&P DJI Küresel İnovasyon ve Strateji Başkanı Peter Roffman, “Kripto para birimleri gibi dijital varlıklar hızla yükselen bir varlık sınıfı haline gelirken, bağımsız, güvenilir ve kullanıcı dostu göstergelerin zamanının geldiğini düşünüyoruz” dedi.

“Bu yeni sektöre daha fazla şeffaflık getirmek için dijital varlık veri hizmetlerinin ön saflarında yer alan Lukka ile çalışmaktan heyecan duyuyoruz.”

Wall Street’in Bitcoin ve diğer dijital para birimleri ile ilgili bu adımı, kurumsal alanın sektöre olan ilgisini yansıtıyor.

Lukka CEO’su Robert Materazzi, “S&P DJI ile olan bu işbirliği, kripto varlık ekosistemi ile geleneksel finansal hizmetler arasında köprü oluşturan bir başka kilometre taşıdır” dedi.

Hızla olgunlaşan bir sektörde S&P DJI gibi yüksek itibarlı markalarla çalışırken, kurumsal standartların oluşturulması büyük önem taşıyor. Lukka, daha fazla yenilik için S&P DJI ile işbirliği yapmaktan heyecan duyuyor. ”

Açıklama, hangi kripto para birimlerinin kapsandığını veya hangi metodolojinin kullanılacağını açıklamadı.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 36,050.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.70
  THYAO.IS₺13.23
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.42
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.18