Perşembe, Ocak 21, 2021

Bitcoin, Wall Street Journal’ın ön sayfasında!

İki ayda yüzde 80 değer kazanan Bitcoin, Medyadaki en iyi isimlerin ilgisini çekiyor. Wall Street Journal, kurumsal yatırımcılar arasında kripto paranın yaygınlığını 23 Kasım sayısında ön sayfasında tartıştı.

Raporda Bitcoin’in “Wall Street milyarderleri” Paul Tudor Jones ve Stanley Druckenmiller’den destek aldığı belirtildi.

Bitcoin Wall Street Journal’ın ön sayfasında pic.twitter.com/wD7TUuMcTp

– WebbDesignz (@DesignzWebb) 23 Kasım 2020

WSJ’nin başlığı Bitcoin’den önce, Ana akım medya kuruluşları, Son aylarda nadir seviyelere ulaşmasına rağmen, Bitcoin’in çoğunu göstermiyordu.

Hedge fon yöneticileri ve Grayscale Investments tarafından yapılan önemli yatırımlara ek olarak WSJ, Tanıdık finansal hizmet şirketleri aracılığıyla kripto varlıklarına erişebilen bireysel yatırımcıların artan talebini de vurguladı.

Haberde, 2019 yılının tamamında 555 milyon dolar olan Square Cash App’in Bitcoin hacminin 2020’nin üçüncü çeyreğinde 1,6 milyar dolar olduğu belirtildi. ABD merkezli borsa ItBit’te ticaret de hızlandı. PayPal’ın Bitcoin ticaret hizmetlerinin platform üzerinden yürütüleceğini duyurması.

Aynı gün PayPal CEO’su Dan Shulman, Bitcoin’in günlük yaşamdaki yaygınlığının kripto varlıklarının “bir varlık sınıfı yerine bir para birimi haline gelmeye başlamasıyla” sonuçlanacağını tahmin etti.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 34,735.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺27.72
  THYAO.IS₺13.26
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.66
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.19