Bitcoin ve Majör Altcoinlerin Fiyat Analizi 19 Aralık

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Jefferies’in küresel öz sermaye stratejisi başkanı Christopher Wood, Bitcoin (BTC) satın almak için fiziksel altın pozisyonunun yüzde beşini terk etti. Bu hareket, Artan sayıda kurumsal yatırımcının Bitcoin’in altından daha eşit veya daha iyi bir değer deposu olduğunu düşündüğünü gösteriyor.

Wood ayrıca, Bitcoin büyük bir düzeltme yaparsa daha fazla satın alacağını söyledi. Kurumsal yatırımcıların 16.000 – 20.000$ aralığında satın alması, Kurumsal yatırımcıların bunu uzun vadeli biriktirme fırsatı olarak gördükleri için geri çekilme konusunda endişeli olmadıklarını gösteriyor.

One River Digital Asset Management ayrıca yakın zamanda Bitcoin ve Ether için 600 milyon dolarlık bir bahis ortaya çıkardı. CEO Eric Peters, hedge fonunun gelecek yılın ilk yarısında varlıklardaki toplam tahsisi 1 milyar dolara çıkarmak için daha fazla Bitcoin ve Ethereum almayı planladığını söyledi.

Bu, Kripto varlıklarına yönelik kurumsal talebin 2021’e kadar yüksek kalacağının bir başka işaretidir.

DeVere Group’un kurucusu ve CEO’su Nigel Green, Dijital varlığın rallisinin “Dünyanın en büyük kurumlarından bazılarının” akınıyla destekleneceği için Bitcoin’in boğa koşusunun 2021’de devam etmesini bekliyor. Green, Bitcoin’in fiyatının en az %50 artmasını veya gelecek yıl muhtemelen iki katına çıkmasını bekliyor.

Ancak, Bitcoin’in geleceği konusunda herkes ikna olmuş değil. Milyarder Mark Cuban, Bitcoin’in “Kıyamet günü senaryolarına karşı bir koruma önlemi” olmadığını ve “yakın zamanda fiat para biriminin yerini almasının muhtemel olmadığını” söyledi.

Bitcoin kısa vadede düzelecek ve muhaliflere övünme fırsatı verecek mi, Yoksa yükselmeye devam edecek mi? Öğrenmek için ilk 10 kripto para biriminin grafiklerini inceleyelim…

Bitcoin Fiyat Analizi

Bitcoin (BTC), 16 Aralık’ta 20.000$’lık psikolojik engeli aştıktan sonra ivme kazandı. Artış 17 Aralık’ta devam etti ve 23.795$ ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

BTC/USD çifti, Bugün genellikle bir devam modeli olarak hareket eden bir iç gün mum çubuğu modeli oluşturdu. Bu model, Boğaların son iki günün agresif alımından sonra ara verdiğini gösteriyor.

Bununla birlikte, Olumlu olan şey, Fiyatın son zamanlardaki en yüksek seviyeye yakın olması, Bu da boğaların son iki gündeki keskin rallinin ardından bile aceleyle pozisyonlarını kapatmadığını gösteriyor. Bu, Analistlerin rallinin 25.000$ ve ardından 26.000$’a çıkmasını beklediğini gösteriyor.

Güçlü ivme ile desteklenen bir pazarda zirveye ulaşmak zor olsa da parite 26.000$’dan güçlü dirençler ile karşı karşıya kalabilir.

Olumsuz tarafı, İzlenecek kritik seviye 20.000$’dır. Boğalar desteklemek için bu seviyede tutarsa, Yükseliş trendinin bir sonraki ayağı devam edebilir. Bununla birlikte, Fiyat 20.000$ desteğinin altına düşerse ve pariteyi kurtaramazsa daha derin bir düzeltmeye tanık olabilir.

Ethereum Fiyat Analizi

Ethereum (ETH), Yükselen üçgen modelini tamamlayan 16 Aralık’ta 622.807 dolarlık direncin üzerine çıktı. Bu yükseliş kurulumunun hedefi 763 dolar.

Bununla birlikte, Bir modelden ayrıldıktan sonra, fiyat genellikle kırılım seviyesini yeniden test eder. Bu durumda bile fiyat 622.80$’a yükseldi.

Boğalar desteklemek için 622.807$’ı çevirebilirse, Yatırımcıların bu seviyede alım yaptığını gösterecektir. Bu, Yükseliş trendinin devam etme olasılığını artırıyor. Yükselen hareketli ortalamalar ve 64’ün üzerindeki göreli güç endeksi (RSI), Boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor.

Fiyatın düşmesi ve 622.807$’ın altında kalması durumunda bu olumlu görüş geçersiz olacaktır. Böyle bir hareket, Yakın zamandaki kopuşun bir boğa tuzağı olduğunu gösterebilir. Fiyat, Üçgenin trend çizgisinin altına düşerse, Bu açıklama daha da güçlenecektir.

XRP Fiyat Analizi

XRP, 16 Aralık’ta düşüş trendi çizgisinin ve 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (0,54$) üzerine çıktı ve bu da düzeltmenin bitebileceğini gösteriyor. Boğalar 17 Aralık’ta ivmeyi sürdürmeye çalıştı ancak 0,65 doların üzerinde sert bir dirençle karşılaştı.

İç gündeki Doji şamdan kalıbı bugün boğalar ve ayılar arasındaki kararsızlığa işaret ediyor. Fiyat 20 günlük EMA’nın altına düşerse, XRP/USD çifti 0,50 dolara ve ardından tekrar 0,435420 dolara düşebilir.

Böyle bir durumda paritenin birkaç gün menzile bağlı kalması önerilecektir. 0,6794$’lık bir kırılma bu görünümü geçersiz kılacaktır.

Düzgün 20 günlük EMA ve 43 ile 57 arasında salınan RSI da yakın vadede olası bir konsolidasyona işaret ediyor.

Litecoin Fiyat Analizi

Litecoin (LTC), 16 Aralık’ta simetrik üçgenin üzerine çıktı ve bunu 17 Aralık’ta başka bir güçlü hareketle takip etti. Bu hareket, Fiyatı 93.9282 dolarlık direnç ve 100 dolarlık psikolojik seviyenin üzerine çıkardı.

17 Aralık mum çubuğundaki uzun fitil, Kar rezervasyonunu daha yüksek seviyelerde gösteriyor, Ancak boğalar fiyatın 100$ desteğinin altında kalmasına izin vermedi. Bu, Tüccarların her küçük düşüşte alım yaptıklarını gösteriyor.

Bununla birlikte, Bugünün mum çubuğundaki uzun fitil, Tüccarların yine daha yüksek seviyelerde kar rezervasyonu yaptığını gösteriyor. Bu erken bir tükenme sinyali ve eğer hacim kırarsa LTC/USD çifti önümüzdeki birkaç gün içinde 93.92$’a kadar düzeltebilir.

Fiyat bu desteğin üzerinden geri dönerse, Yeni taban olarak onaylayacaktır. Bu, bir sonraki hedef seviyeye doğru yolculuğu 140$’dan başlatabilir. Tersine, Fiyat 93.9282$’ın altına düşerse, Parite 20 günlük EMA’ya (84$) düşebilir.

Bitcoin Cash Fiyat Analizi

Bitcoin Cash (BCH) 17 Aralık’ta 322.08$ direncinin üzerine çıktı ancak fiyat 331.69$‘dan düştü. Bu, Ayıların bu direnci agresif bir şekilde savunduğunu gösteriyor.

Günümüzdeki mum çubuğu formasyonu, Boğaların düşüşlerde alış ve ayılar mitinglerde satarken belirsizliğin devam ettiğini gösteriyor. Yükselen 20 günlük EMA (286$) ve 59’un üzerindeki RSI, Boğalara bir avantaj sunuyor.

Boğalar fiyatı 338 doların üzerine çıkarabilirse, BCH/USD çifti 371,70 dolara ve ardından 400 dolara yükselebilir. Tersine, Eğer ayılar fiyatı 300 doların altına çekerse, Parite 20 günlük EMA’ya düşebilir. Böyle bir hareket, Pariteyi birkaç gün menzile bağlı tutabilir.

Chainlink Fiyat Analizi

Chainlink (LINK), 17 Aralık’ta bir Doji mum çubuğu deseni oluşturdu ve bugün bir tane daha yaptı. Bu, Boğalar ve ayılar arasındaki kararsızlığı gösteriyor, Ancak olumlu işaret, fiyatın son iki gündür 13,28 dolar desteğinin üzerinde kaldığı.

Boğalar fiyatı 15 doların üzerine çıkarabilirse, LINK/USD çifti 16,39 dolara yükselebilir. Bu direncin kırılması, 20.1111$‘ı yeniden test edebilecek yeni bir yükseliş trendinin başlangıcına işaret edebilir.

Düz hareketli ortalamalar ve orta noktanın hemen üzerindeki RSI, Ne boğalar ne de ayılar için açık bir avantaja işaret etmiyor. Fiyat tekrar 15 dolardan düşerse, Parite birkaç gün için menzile bağlı kalabilir.

Cardano Fiyat Analizi

Cardano (ADA) 17 Aralık’taki 0,175 dolarlık genel dirençten geri döndü ancak ayılar düzeltmeyi uzatamadı. Boğalar küçük düşüşü satın aldı ve fiyatı tekrar 0.175$’ın üzerine çıkarmayı deneyecekler.

Yükselen hareketli ortalamalar ve pozitif bölgedeki RSI, Boğaların kontrol altında olduğunu gösteriyor. Boğalar fiyatı 0.175’in üzerine çıkarabilir ve sürdürebilirse, Yükseliş trendinin bir sonraki ayağı başlayabilir. Yukarı yönde bir sonraki hedef 0,20 dolar ve ardından 0,26 dolar.

Bu varsayımın aksine, Fiyat tekrar 0.175$’dan düşerse, 20 günlük EMA’ya (0.152$) düşüş mümkündür. Bu destekten güçlü bir sıçrama, 0.175$‘ın üzerine çıkma olasılığını artıracaktır.

Bununla birlikte, Ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altına düşürürse, ADA/USD çifti 0,14 dolara ve ardından 50 günlük basit hareketli ortalamaya (0,131 dolar) düşebilir.

Polkadot Fiyat Analizi

Boğalar, Polkadot’u (DOT) 17 Aralık’ta 5.5899 dolarlık genel direncin üzerine çıkardı, Ancak daha yüksek seviyeleri kaldıramadı. Bu, Ayıların bu direnci agresif bir şekilde savunduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte, Boğalar fazla zeminden vazgeçmediler ve fiyatı 5.5899 doların üzerine çıkarmak için başka bir girişimde bulunmaları muhtemel. Fiyatı bu direncin üzerinde sürdürebilirlerse, DOT/USD çifti 6.0857 dolara ve ardından 6.8619 dolara yükselebilir.

Yukarı eğimli hareketli ortalamalar ve 57’nin üzerindeki RSI, En az direnç yolunun yukarı yönde olduğunu gösteriyor. Bu olumlu görüş, Fiyat 5.5899$’dan tekrar reddedilirse geçersiz hale gelecektir. Bu durumda, 20 günlük EMA’ya (5$) bir düşüş mümkündür.

Binance Coin Fiyat Analizi

Binance Coin (BNB), 32 dolarlık direnç ile 25.6652 dolarlık destek arasında salınmaya devam ediyor. Yerleşik bir aralıkta, Tüccarlar fiyatın düşmesini bekledikleri için fiyat direnç seviyesine yaklaştığında satış yaparlar.

Ancak, Boğalar bugün düşüşü hareketli ortalamalara satın aldı ve şimdi fiyatı 32 doların üzerine çıkarmak için bir girişim daha yapacak.

Fiyatı aralığın üzerinde tutmayı başarırlarsa, BNB/USD çifti, Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 39.59$‘da yeniden test edebilecek yükseliş trendinin bir sonraki ayağına başlayabilir.

Aksine, Fiyat tekrar 32 dolardan düşerse, Boğaların ayıları alt edemediğini gösterecektir. Bu, çifti birkaç gün daha menzil içinde tutabilir.

Stellar Fiyat Analizi

Stellar Lumens (XLM) kırıldı ve 16 Aralık’taki 0.18$ direncinin üzerinde kapandı. Bu hareket, Düzeltmenin bitmiş olabileceğini gösteriyor. Yukarı eğimli hareketli ortalamalar ve pozitif bölgedeki RSI da boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor.

17 Aralık mum çubuğundaki uzun fitil, Ayıların rallilerde satış yaptığını gösteriyor.

Fiyat mevcut seviyelerden veya 20 günlük EMA’dan (0.168$) geri dönerse, Boğalar bir kez daha yükseliş trendini sürdürmeye çalışacak. 0,21 doların üzerinde bir kapanış, 0,231655 dolarlık direncin yeniden test edilmesine neden olabilir.

Tersine, Ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altına düşürürse, XLM/USD çifti, Bir sonraki trend hareketi başlamadan önce birkaç gün boyunca geniş bir aralıkta konsolide olabilir.

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve CoinOtağ’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook