Bitcoin ve Kripto Geçen Hafta Pazar Özeti

paypal.3-810x524
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Visa ve PayPal gibi şirketler, kripto tekliflerini genişletmek için Wall Street bankalarına katılırken, Ethereum tüm zamanların en yüksek seviyesini 2.000$’ın üzerine çıkarıyor.

Pazar, kripto temalı April Fool’un şakalarıyla yükseldiği için fiyatlar Çarşamba günü yükselmeye başladı. Teletabiler Kendi hayali kripto para birimi TubbyCoin ve uzun vadeli eleştirmenlerin reklamını yapmak için Bitcoin hakkında tweet attı. Peter Schiff kısaca kripto varlığı konusunda yanıldığını itiraf etti.

Bitcoin aldatılmasa da, hafta ilerledikçe Ethereum yükseldi; akıllı sözleşme platformları arasında mega bir mitingi tetikliyor. TRON değeri iki katına çıktı, EOS neredeyse %50 ve BNB %25 arttı.

Visa ve PayPal Kripto Kucaklamasını Sıkılaştırıyor

Ethereum’un mükemmel performansı, en büyük küresel ödeme işlemcileriyle entegrasyonlara borçlu olabilir.

Visa, geçtiğimiz Pazartesi günü yaptığı açıklamada, milyonlarca küresel tüccarında kripto para birimini kabul etmeye başlayacağını ve işlemleri tamamlamak için Ethereum tabanlı stablecoin US Dollar Coin (USDC) kullanacağını söyledi.

PayPal, aşılmaması için ABD müşterilerinin çevrimiçi traderlara kripto kullanarak ödeme yapmalarına izin vereceğini ve kripto varlıklarının ana akım olarak benimsenmesinde başka bir önemli dönüm noktası olduğunu söyledi.

Wall Street Bankaları Bitcoin Tekliflerini Genişletiyor

Wall Street megabanks Morgan Stanley ve Goldman Sachs, yeni Bitcoin yatırım ürünleri ile dijital varlıklara derinlemesine dalmaktadır.

Goldman, bu hafta birden fazla kripto yatırım aracı sunmayı planladığını duyurdu ve “büyük bir müşteri birliğinin” talebine atıfta bulundu. Bu arada Morgan Stanley, bir düzine yatırım fonuna Bitcoin’e dolaylı olarak yatırım yapma olanağı vereceğini söyledi.

Wall Street’teki bu hızlı benimseme hızı, Soros Fon Yönetimi Baş Yatırım Sorumlusu’nun artan enflasyon korkusuyla tetiklenen bir “dönüm noktası” olarak tanımladığı şeyi yansıtıyor.

Önümüzdeki Hafta

S&P 500’ün ilk kez 4.000’i aşmasının ardından küresel piyasalar iyimser olduğu için, hem Bitcoin hem de Ethereum’un önümüzdeki hafta yeni zirvelere yükseldiğini hayal etmek kolaydır.

Ancak şu an için Bitcoin hala 60.000$’lık satış baskısı ile geri çekiliyor. Bu seviyeye birkaç kez dokunulduğu için, ETH’nin yarattığı yükseliş hissine ek olarak, sonunda 2.000$’ı kırarak yükselen güçlü bir ralliyi serbest bırakmak için nihai bir kırılmayı bekleyebiliriz.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 55,043.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!