Diğer
  Ana SayfaHaberBitcoin ve Ethereum'daki Bu Veriler, Boğa Koşusunu İşaret Edebilir!

  Bitcoin ve Ethereum’daki Bu Veriler, Boğa Koşusunu İşaret Edebilir!

  -

  • Bitcoin, 11 Nisan’da 30.000 doları aştı ancak bu seviyeyi uzun süre korumakta zorlandı.
  • Bitcoin’in fiyatı, 30.000 doları test etmesinden bu yana %10’dan fazla düşüş yaşadı.
  • Ethereum’un Netflow (net akış) verileri incelendiğinde, henüz önemli bir giriş olmadığı ancak çıkışların olduğu görülmektedir.

  Bitcoin ve Ethereum, Nisan ayının başlarındaki yükseliş ivmesini koruyamadı ancak güncel verilere göre, yükseliş trendini başlatabilecek hareketler gözlemleniyor.

  BTC ve ETH Fiyatı Mücadeleye Devam Ediyor

  bitcoin-ethereum

  Bitcoin, 11 Nisan’da 30.000 doları aştı ancak bu seviyeyi uzun süre korumakta zorlandı. Sonrasında 30.000 doların altına geriledi. Şu anda BTC, yaklaşık 27.060 dolardan işlem görerek küçük bir kazanç elde etti. Bitcoin fiyatı, 30.000 doları test etmesinden bu yana %10’dan fazla düşüş yaşadı.

  Ayrıca, Ethereum’a günlük zaman diliminde yakından baktığımızda, Nisan ayında 2.000 dolar seviyesine ulaştığını görüyoruz. Ancak bu yükseliş ivmesi kısa süreli oldu ve altı günden daha az sürdü. O zamandan beri Ethereum, bu fiyat aralığını aşamadı ve sürdüremedi. Şu anda, yaklaşık 1.800 dolar seviyesinde işlem görerek %1’den az bir kazanç sağlıyor.

  Son verilere göre, Bitcoin ve Ethereum fiyatları dalgalanmaya devam ediyor ve bu nedenle birçok kişi varlıklarını güvence altına almayı tercih ediyor. En son veriler, borsalardaki Bitcoin ve Ethereum arzının azaldığını gösteriyor;

  borsalardaki-bitcoin-ve-ethereum-arzı

  Borsalardaki BTC ve ETH Arzları

  Grafikler, borsalardaki Bitcoin arzının mevcut yüzdesinin Aralık 2017’den bu yana en düşük seviyede olduğunu gösteriyor. Benzer şekilde, borsalardaki Ethereum arzının yüzdesi de 2015’ten bu yana en düşük seviyede.

  Bu yazı yazılırken, Bitcoin’in borsalardaki arzı yaklaşık olarak %10, Ethereum’un arzı ise yaklaşık olarak %5 seviyesindeydi. Borsalardaki arzdaki bu düşüş, her iki kripto para birimi için gelecekte beklenen bir fiyat artış trendini ve boğa koşusunu gösterebilir.

  Güncel Net Akış ve Fonlama Oranı

  Son günlerde Ethereum’un Netflow (net akış) verileri incelendiğinde, henüz önemli bir giriş olmadığı ancak çıkışların olduğu görülmektedir. Netflow verilerine göre, yazı yazıldığı sırada Ethereum’dan 14.000 ETH’nin üzerinde bir çıkış olduğu tespit edilmiştir.

  Benzer şekilde, Bitcoin son günlerde daha belirgin bir akış yaşamıştır. Ancak Ethereum’a benzer şekilde, çıkışların baskın olduğunu göstermektedir. Şu anda, Netflow verilerine göre Bitcoin için negatif bir akış mevcuttur, önceki günlerde ise küçük ölçekli pozitif akışlar gözlemlenmiştir.

  Yatırımcılar, ETH ve BTC’nin kapalı borsalardaki hareketlerine bakarak yükseliş beklentisini sürdürmektedirler. Verilere göre, BTC ve ETH için fonlama oranları çeşitli borsalarda sürekli olarak pozitif bir seyir göstermektedir.

  Bu durum, çoğu yatırımcının her iki kripto para biriminde gelecekte fiyat artışı beklentisiyle işlem yaptığını göstermektedir.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Bu Seviyeyi Geçmeli! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un saatlik fiyat grafiği incelendiğinde direnç bölgesinde olduğunu gözlemliyoruz. ETH'nin belirli seviyelerdeki kapanışları ve destek aralığından dönüşü, yükseliş hareketinin devamını sağlayabilir. Ancak fiyatın belirli bir direnci aşması gerekmektedir.

  Jim Cramer, SEC’in Binance Borsasına Açtığı Davayı Değerlendirdi

  Eski hedge fon yöneticisi ve TV ünlüsü Jim Cramer, SEC'in Binance borsasına açmış olduğu dava için değerlendirmelerde bulundu.

  Bitcoin Yükseliş Trendini Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi

  Bitcoin'in fiyat grafiğini incelediğimizde, yaklaşan direnç seviyesi ve üçgen formasyonunun etkisi göze çarpıyor. Ayrıca belirtilen destek ve direnç bölgeleri arasında fiyat hareketlerinin şekillendiği görülüyor.

  SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin Borsası Coinbase Hakkında Konuştu

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto para sektörü hakkında yorumlamalarda bulundu.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler