Diğer

  Bitcoin ve Ethereum Yatırımına İlgi Artıyor mu? BTC ve ETH Cüzdanlarının Analizi!

  • On-chain verilerinde gözlemlenen son bulgulara göre, Bitcoin ve Ethereum’a karşı ilgi artış gösteriyor ve bireysel yatırımcılar cüzdanlarındaki miktarı artırmaya başlıyor.
  • Bitcoin’in 0 olmayan cüzdan sayısı yani cüzdanında 0’dan yüksek miktarda BTC bulunduran cüzdanların sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak yeni bir rekor kırdı.
  • Bitcoin’deki rekorun ardından Ethereum cüzdanlarında da bir rekor görüldü. Ethereum cüzdanlarında bakiyesi 0 ETH olmayan cüzdanların sayısı 106,067,483 ile yeni bir rekor kırmıştır.

  COINOTAG’ın incelediği Bitcoin ve Ethereum cüzdan metriklerine göre, BTC ve ETH yatırımında ilgi yükselişini sürdürerek yeni bir rekora ulaştı!

  Bitcoin Cüzdanlarında Yeni Bir Rekor!

  Bitcoin-BTC

  Bitcoin ve Ethereum fiyatları haftasonu etkisiyle düşük volatilite ile hareketlerini devam ettirirken, on-chain verilerinde gözlemlenen son bulgulara göre, Bitcoin ve Ethereum’a karşı ilgi artış gösteriyor ve bireysel yatırımcılar cüzdanlarındaki miktarı artırmaya başlıyor.

  COINOTAG’ın veri analitik firması Glassnode’dan elde ettiği verilere göre bugün, Bitcoin’in 0 olmayan cüzdan sayısı yani cüzdanında 0’dan yüksek miktarda BTC bulunduran cüzdanların sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak yeni bir rekor kırdı. Sıfır olmayan BTC cüzdanlarının sayısı 49,138,848 seviyesine yükselerek ATH gerçekleştirmiş oldu.

  BTC-Number-of-non-zero-addresses

  Bu tarz bir eğilim, daha fazla yatırımcının Bitcoin’e yatırım yaptığını ve HODL ettiğini göstermektedir. Bitcoin fiyatındaki zorlu dönemlere ve düşük volatiliteye rağmen bakiyesi 0 BTC olmayan adresleri yükselmeye devam etmiştir.

  Ethereum, Bitcoin’in izinde

  Glassnode verilerine göre, Bitcoin’deki rekorun ardından Ethereum cüzdanlarında da bir rekor görüldü. Ethereum cüzdanlarında bakiyesi 0 ETH olmayan cüzdanların sayısı 106,067,483 ile yeni bir rekor kırmıştır. Verilere göre, bakiyesi 0 ETH’den fazla olan cüzdanların sayısı BTC metriğindeki sayının 2 katından fazladır.

  ETH-number-of-non-zero-addresses

  BTC ve ETH’nin zor dönemler yaşamasına rağmen bu şekilde bir eğilim, yatırımcıların güveninin sarsılmadığını ve ekosistemin gittikçe büyüdüğünü göstermektedir. ETH’deki sayının, BTC’nin 2 katından fazla olmasının sebeplerinden biri ise merkeziyetsiz borsalarda ve benzeri merkeziyetsiz uygulamalarda ETH’nin yoğun bir kullanımının olması olabilir.

  Bitcoin fiyatı son 24 saatte %0,30’luk bir artış ile 26.594 dolar seviyesine işlem görmektedir. Piyasa değeri ise 518 milyar dolar olarak gerçekleşmiştir. BTC’nin son 24 saatlik hacmi %40 düşerek 6.5 milyar dolara gerilemiştir.

  Ethereum fiyatı ise son 24 saatte %0,27’lik hafif bir düşüş gerçekleştirmiş ve 1.631 dolar seviyesinde işlem görmektedir. Piyasa değeri 196 milyar dolar olarak gerçekleşmiştir. ETH’nin son 24 saatlik hacmi BTC’ye göre daha az düşmüş ve %35’lik bir azalmayla 2.6 milyar dolara gerilemiştir.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Mt. Gox Bitcoin Transferleri Keskin Fiyat Düşüşü ve 210 Milyon Dolarlık Likidasyona Neden Oldu

  Kripto para piyasası, yakın zamanda iflas eden Mt. Gox...

  Bitcoin, FED Başkanı Powell’ın Erken Faiz İndirimlerine İşaret Etmesiyle Yükseliyor

  Federal Reserve Başkanı Jerome Powell, son açıklamalarıyla gündeme damga...

  Binance, Piyasa Yeşile Dönerken MOG Dahil 8 Altcoini Listelemeye Hazır

  Kripto para borsaları, platformlarına sürekli olarak yeni altcoinler eklemeyi...

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Litecoin Düşen Kama Formasyonunu Kırdı: Yatırımcıların Son Artış Hakkında Bilmesi Gerekenler

  15 Temmuz'da Litecoin, düşen bir kama modelini kırarak önemli bir yükseliş momentumu gösterdi. Bu yeni model, artan alım baskısıyla fiyatın yükselebileceğine...

  Mt. Gox Bitcoin Transferleri Keskin Fiyat Düşüşü ve 210 Milyon Dolarlık Likidasyona Neden Oldu

  Kripto para piyasası, yakın zamanda iflas eden Mt. Gox borsasından yapılan devasa Bitcoin hareketiyle sarsıldı. Bu transferler, Bitcoin’in fiyatını önemli ölçüde etkileyerek likidasyonları tetikledi ve...

  Bitcoin, FED Başkanı Powell’ın Erken Faiz İndirimlerine İşaret Etmesiyle Yükseliyor

  Federal Reserve Başkanı Jerome Powell, son açıklamalarıyla gündeme damga vurdu. 15 Temmuz’da Powell, faiz oranlarını düşürmeden önce enflasyonun %2'ye düşmesini beklemeyeceklerini belirtti. Powell'ın bu açıklamaları sonrası,...