Bitcoin ve Altcoinler Neden Düştü? | Düşüş Devam Edecek mi?

fafw
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin 14 Nisan’da bilindiği üzere 64 bin dolar seviyesini geçerek en yüksek fiyat seviyesine ulaşmıştı. Fakat bu yükselişin ardından ciddi bir düşüş görülerek 48 bin dolar seviyelerine kadar geriledi. Bitcoin’den sonra altcoinlerin büyük bir çoğunluğunda ciddi düşüşler yaşandı, tabi bazıları istisna. Gece saatlerinde Bitcoin’in 52 bin dolar seviyelerine tekrar yükselmesi büyük bir toparlanmaya işaret ederek bazı teknik analistleri şaşırttı.

Kripto paraların genel düşüşünün sebepleri olarak ABD’de yeni vergi yasası, fiyat düzeltmeleri, spekülasyon, manipülasyon olarak söyleniyor. 

Bu konuda fazlasıyla fikir ayrılıkları var. Her sene olduğu gibi kripto paraların düşüş zamanlarında çıkan ”balon patladı” söylemleri, toparlanma yakında başlar söylemleri vs vs vs… Bu konuyla ilgili söyleyebileceğimiz şey teknik analizleri ve analistlerin yorumlarını takip etmek olacaktır.

Fakat bazı altcoinler ise bu duruma karşı olarak yükselişlerini sürdürüyor. Bunların sebepleri ise potansiyelleri ve coinleri oluşturanların bir çok proje üzerinde çalışmaları. Keza bu projeler yeni bir güncellemeyle birlikte yakın zamanda bahsi geçen coinlerin potansiyelini arttıracağı düşünülüyor.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!