Çarşamba, Ocak 27, 2021

Bitcoin Vadeli İşlemlerinde Hacim Artıyor!

 

Bitcoin türev piyasaları, son aylarda önemli talep görüyor, aynı zamanda Bitcoin spot piyasaları tüm zamanların en yüksek fiyatlarına tırmandı ve son üç ayda %149 arttı. Kısa bir süre önce lider Bitcoin opsiyon borsası Deribit, hem 120.000 $ hem de 140.000 $ ‘lık grevlerin başlatıldığını duyurdu. Veriler, Bazı Haziran vadeli işlemlerinin 30.000 $ için değiştiğini gösteriyor.

Kripto Bu yıl çeşitli ticaret platformlarında talep hızla arttığı için türevler 2020’de yükseldi. Kasım ayının sonunda CME Group, rekabeti geride bıraktı ve o ay dünyanın en büyük Bitcoin vadeli işlem sağlayıcısı oldu.

Aralık ortasında, Önde gelen Bitcoin opsiyon borsası Deribit’in devasa hacmini bildirdi. Bitcoin günlük opsiyon hacmi 1 milyar doları geçti ve Deribit, Eylül için 100 bin dolarlık bir opsiyon grevi başlattı.

Bitcoin Türev İşlemleri Yükseliyor: 30 Bin Dolarlık Birkaç Haziran Vadeli İşlemi, Deribit 140 Bin Dolarlık Opsiyon Grevi Ekledi

Daha sonra 26 Aralık 2020’de Deribit, iki büyük opsiyon işlemi daha eklediğini tweetledi. “BTC 120K grevini ekledik. Yarın 140 bin eklemeyi umuyoruz, “şeklinde açıklama geldi. Borsa, “Giriş politikamız delta 10’a kadar ihtarlar ekliyor” diye ekledi. Bu tweetin ardından Deribit, 140 bin dolarlık işlem ilavesini açıkladı.

Aslında, Bitcoin opsiyon ticareti, son on iki ayda büyüme kaydetti. Türev piyasaları analiz sağlayıcısı verilerine göre, “Bitcoin opsiyonları bu yıl hızla büyüdü ve toplam açık faiz 2021’de 10 milyar doları aşacak.” tweet attı.

Bitcoin Türev İşlemleri Yükseliyor: 30 Bin Dolarlık Birkaç Haziran Vadeli İşlemi, Deribit 140 Bin Dolarlık Opsiyon Grevi Ekledi

BORSALARIN VADELİ İŞLEMLERİ

Deribit’in toplam BTC seçeneklerinin çoğuna açık ilgi gösterdiğini gösteriyor. Bunu sırasıyla Okex, Bybit, CME Group ve Ledgerx gibi borsalardan açık faiz izliyor.

Bitcoin vadeli işlemlerinin toplam günlük hacimleri söz konusu olduğunda, Binance ve Huobi bugün en yüksek hacimleri yönetiyor. Bu en iyi iki vadeli işlem borsa platformunu, Türev borsaları Bybit, Bitflyer, Okex, Bitmex ve FTX takip ediyor.

Bu arada, Bitcoin spot fiyatları, Pazar günü öğleden sonraki işlem seansları (EST) sırasında 27.800 $ ‘a fırlayarak ve gün boyunca 26.521 $ aralığına düştü.

Şimdiden 30.000 dolarlık bölgeye bakan bazı vadeli işlemler olduğu şeklinde tweetlendi. “Bazı Haziran vadeli işlemleri zaten 30 bin dolardan fazla işlem görüyor ” araştırmacılar tweet attı.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 30,724.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺29.22
  THYAO.IS₺11.95
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺20.42
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.61