Son Gelişmeler

Bitcoin Vadeli İşlemleri bir devrilme noktasına yaklaşıyor olabilir! Peki bunun BTC’ye etkisi ne olur?

coinyorum-16.jpg
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CME gibi en iyi türev borsalarında Bitcoin Vadeli İşlemleri için devrilme noktası, son 3 aydır sürekli olarak 300 milyon doların üzerinde günlük işlem hacmi ve 400 milyon doların üzerinde Açık Faiz kaydeden bir borsa.

Bitcoin Vadeli İşlemlerinin devrilme noktasına yaklaşıyor

Kaynak: Skew

Açık Faiz veya işlem hacmindeki küçük bir değişiklik, önümüzdeki 180 gün içinde Bitcoin Vadeli İşlemlerinin performansı üzerinde kademeli bir etkiye sahip olabilir. Böyle bir değişim birkaç faktörden etkilenecek ve devrilme noktasında başlayacaktır. Daha spesifik olmak gerekirse üç faktör.

Bitcoin’in piyasa döngüsünün şu anki aşamasında, bu faktörler türev borsalarındaki tüccarlar için daha önemlidir. Bu, BitMEX için Tasfiye tablosu gözlemlendiğinde daha belirgin hale gelir. Son 3 ayda, satış tasfiyeleri satın alma tasfiyeleri için ödeme yaptı. Bununla birlikte, son birkaç gün içinde, bu eğilim tersine döndü ve satın alma likidasyonları, BitMEX’te satış likidasyonlarını kapsadı.

Bitcoin Vadeli İşlemlerinin devrilme noktasına yaklaşıyor

Kaynak: Skew

Buradaki nokta, dominolar düşmeye başlamadan önce domino etkisinin kaynağını tespit etmektir. Bitcoin Vadeli İşlemleri durumunda, devrilme noktası beklenenden daha yakın olabilir.

Devrilme noktasını etkileyen en önemli faktörlerden biri, Azınlıklar Yasasıdır.

Azınlıklar Yasası, “her tür sosyal salgının başarısı, büyük ölçüde, belirli ve nadir bir dizi sosyal yeteneklere sahip insanların katılımına bağlıdır” diyor.

Bitcoin söz konusu olduğunda, kurumsal yatırımcılar, türev tüccarlar ve balinalar faturaya uyuyor. Bitcoin Vadeli İşlemlerinin küresel ticaret topluluğundaki başarısı, büyük ölçüde CME’de ticaret yapan kurumsal yatırımcılara bağlıdır. Aslında, CME üzerindeki günlük ticaret hacmi ve Açık Faiz, spot borsalardaki ticaret duyarlılığını da etkiler.

Basamaklı bir etkiye en son tanık olunan zaman, BTC Vadeli İşlemleri Günlük İşlem Hacminin CME’de 445M $ ‘a ulaşması ve 614M $’ a kadar yükselen bir ralli olmasıydı. Yazım sırasında, Günlük İşlem Hacmi, 6 ay önceki rakamlara kıyasla% 63,3 arttı ve doğru yönde bir hareketle 614 milyon $ ‘a ulaşma potansiyeline sahip.

Bu etki büyük ölçüde başka bir anahtar faktöre bağlıdır – Yapışkanlık Faktörü.

2017’de, Google “Bitcoin” ve “Kripto”Rekoru kırdı, ticaret topluluğu tarihi bir Bitcoin boğa koşusuna ve altcoin rallisine tanık oldu. Bitcoin türevi ürünlerin kurumsal ilgisi ve büyümesi ortaya çıktı. 27 Temmuz 2020’de Bitcoin Vadeli İşlemlerinin toplam günlük hacmi 184 milyar dolara ulaştığında da benzer bir olay yaşandı. Bu olay benzersiz bir olaydı ve Bitcoin Vadeli İşlemleri ortalama kurumsal yatırımcı ve türev tüccarının portföyünde yer almasını sağladı.

Bitcoin Vadeli İşlemlerinin devrilme noktasına yaklaşıyor

Kaynak: Skew

Toplam ticaret hacmi, o zamandan beri Temmuz 2020 öncesi seviyelere düşmedi. Bitcoin’in spot borsalardaki fiyatının düşmesine rağmen, Vadeli işlem sözleşmeleri bir primle işlem görmeye devam ediyor ve daha fazla iyimserlik var. Hacim, Bitcoin’in fiyatından doğrudan etkilenmez ve spot piyasada düşüş eğilimi görüldüğünde, uzun sözleşmeler BitMEX’te kısıntılar beslemeye devam eder. Bu yapışkanlık, yukarıda bahsedilen devrilme noktasının itici gücüdür.

Devrilme noktasına yaklaşan güçlü bağlam, stabilcoinlerin yükselişi ve spot ve fiat-kripto borsalarına giriş engelini azaltmadaki araçsal rolüdür.

Geçtiğimiz üç ayda USDT gibi stabilcoinler her gün hacim olarak 100 milyon dolar ekledi ve piyasa değeri ve hakimiyetleri muazzam bir şekilde arttı. Aslında, Tether ayrıca 15 milyar dolarlık bir piyasa değerini geçti.

Bu, Vadeli İşlemler ticaretini tüccarlar için daha erişilebilir hale getirdiğinden Bitcoin Vadeli İşlemleri için devrilme noktasını doğrudan etkiler. Borsalarda tutulan Bitcoin, Tether’in piyasa değeri ve dolaşımındaki artışa karşılık gelen geçen ay neredeyse iki katına çıktı. Bu, Bakkt gibi borsalarda fiziksel olarak yerleşik Bitcoin Vadeli İşlem sözleşmelerini tercih eden türev tüccarları ile rezonansa giriyor. Aslında, Bakkt’ta günlük ticaret hacmi geçen hafta 80 milyon dolar artarken, Açık Faiz sürekli olarak 10 milyon doların üzerindeydi.

Bitcoin Vadeli İşlemlerinin devrilme noktasına yaklaşıyor

Kaynak: Skew

Tüm bu faktörler, türev alım satımcılarının stratejisindeki bir değişime dikkat çekerken, aynı zamanda türev borsalarında artan faaliyetin altını çiziyor. Devrilme noktasına giden yarış başladı – Fiziksel olarak belirlenmiş Vadeli İşlem sözleşmelerinde veya CME’de toplam işlem hacmindeki artış, çok beklenen domino etkisini tetikleyebilir.

 

Bu Yazıya Tepki Ver

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!