Cuma, Mart 5, 2021

Bitcoin vadeli işlem tüccarları gergin: BTC fiyatı yükselecek mi?

Bitcoin (BTC) vadeli işlem piyasalarında kullanılan kaldıraç, son günlerde önemli ölçüde düştü. Bu, yatırımcıların Bitcoin’in kısa vadede nereye gideceğinden emin olmadıklarını gösteriyor.

Kaldıraç nedir ve Bitcoin piyasa duyarlılığı için neden önemlidir?

Bitcoin vadeli işlemler piyasasında, yatırımcılar BTC alıp satmak için başlangıç ​​sermayelerinin 125 katına kadar borçlanabilirler.

Bu, yatırımcıların sermayelerinden çok daha büyük pozisyonlar almasını sağlar.

Yükseliş trendlerinde, yatırımcılar genellikle daha fazla fiyat artışı bekledikleri için yüksek kaldıraç kullanma eğilimindedir. İstikrarsız ve değişken piyasa yatırımcıları tedirgin ediyor.

Bitcoin vadeli işlem piyasasında kullanılan düşük kaldıraç, yatırımcıların BTC alıp satmak için daha az kredi alacağı anlamına gelir. Piyasada bir korku işareti olan bu durum, yatırımcıları daha az tasfiye riski ile daha güvenli pozisyonlar almaya yönlendiriyor gibi görünüyor.

Yatırımcıların mevcut durum hakkında endişelenmeleri için bazı nedenler var. Birincisi, Bitcoin 40.000 dolarlık direnci kıramadı. İkincisi, ABD Doları Endeksi (DXY) toparlanıyor. Üçüncüsü, Asya’dan gelen yüksek satış baskısı devam ediyor.

Anonim Bitcoin yatırımcısı filbfilb, doların güçlenmesinin BTC’ye ivme kazandırdığını ve yatırımcıların düşük fiyatlardan alım yapmaya devam ettiğini söyledi.

Sonuç olarak, Bitcoin fiyatındaki düşüşe rağmen, vadeli işlemler piyasasının fonlama oranı sürekli artıyor.

Sıradaki hedef ne?

Bu kadar büyük düşüşlerden sonra genellikle bir artış olur. BTC fiyatının 36 bin doların altına düştüğü göz önüne alındığında, çoğu yatırımcının son düzeltmede pozisyon kaybetmiş olması muhtemel görünüyor.

Bitcoin vadeli işlemler piyasasının fonlama oranının kısmen sıfırlanması, düşüşten sonra uzun pozisyonların sayısının önemli ölçüde azaldığını gösteriyor.

Türev piyasasının yavaşlamasıyla yükseliş ihtimali arttı. 40K $, kısa vadede Bitcoin için kilit bir direnç seviyesi olmaya devam ediyor.

Bitcoin yatırımcısı David Puell, Grayscale priminin de olumlu bir işaret olduğunu söyledi.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 47,674.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺22.20
  THYAO.IS₺14.63
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺23.22
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.30