Salı, Ocak 19, 2021

Bitcoin uçtu, Binance ve Coinbase çöktü

Hem Binance hem de Coinbase, Bitcoin (BTC) fiyatının tarihte ilk kez 20.000 doları aştığı 16 Aralık Çarşamba günü teknik sorunlar yaşadı. Binance, Teknik aksaklıkları borsadaki insan sayısı ile ilişkilendirdi.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Çarşamba günü paylaştığı paylaşımda belirtilen:

“#Bitcoin yükseldi. Bazı ölçeklendirme sorunlarımız vardı. Şimdilik düzeltilmiş gibi görünüyor. İsteği hafife aldık. Daha fazla sunucu ekleyeceğiz. “

CZ, Yaklaşık bir saat sonra paylaştığı güncellemede iyileştirmeler yaptığını duyurdu ve platformdaki kullanıcı sayısında büyük bir artış gördüğünü söyledi. “Hala bazı gecikme sorunları yaşıyoruz. Bunun üzerinde çalışıyoruz.” Binance CEO’su CZ, “Bitcoin %5 arttığında trafik 30 kat artar” diye ekledi.

Bitcoin, Tarihte ilk kez 16 Aralık’ta 20.000 doları aştı

Coinbase ayrıca bazı sorunlar da bildirdi: “Coinbase.com bağlantı sorunları yaşıyor.” Değişim, Sorunun çözüldüğünü bildirdi.

Coinbase, Trafiğin yoğun olduğu zamanlarda teknik sorunlar yaşama eğilimindedir ve bunu genellikle “Bağlantı sorunu” olarak adlandırır. Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Borsanın yüksek trafikle ilgili sorunları çözmek için çalıştığını belirtti.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 36,194.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.08
  THYAO.IS₺13.23
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.22
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.43