Bitcoin Topluluğu PlanB’nin Yüksek BTC Tahminlerine İnanmıyor!

bitcoin btc kurumsal

Stok akışı modelinin geliştiricisi olan PlanB, Bitcoin (BTC) fiyatıyla ilgili en başarılı tahmin oluşumlarından biri olarak kabul edildi, bir anket gerçekleştirdi. Takipçilerine Bitcoin fiyatının 2021’de ne olacağını düşündüklerini soran ünlü isim, beklenmedik bir sonuçla karşılaştı.

100 binden fazla takipçisi olan PlanB, 3 Temmuz’da Twitter hesabında yapılan anketin resmi sonuçları açıkladı. Anket sonucunda, kullanıcıların neredeyse yarısının PlanB’nin karşıt görüşü olduğu ortaya çıktı.

Kullanıcılar Bitcoin fiyatının 55.000 dolara ulaşmayacağını düşünüyor

Yayınlanan verilere göre, 22 bin 639 oyun kullanan Bitcoin fiyat tahmini anketinde, katılımcıların yüzde 42,5’i en düşük seçeneği işaretlemiştir. Diğer bir deyişle, kullanıcılar Bitcoin’in fiyatının 2021’de 55.000 dolara bile ulaşmayacağını savundu.

Stok akışı modelinin geliştiricisi olan PlanB, 2021’de bitcoin fiyatının ne kadar olacağına ilişkin tahmin anketini yürütürken dört farklı fiyat seçeneği sundu:

Stok akış çapraz varlık modeli (S2FX) tahmini 288.000 $ Stok akış modelinin (S2Fv2) ikinci versiyonunun tahmini: 100.000 $ Orijinal stok akış modeli (S2F) tarafından öngörülen 55.000 $ Bitcoin fiyatı 55.000 $ ‘ın altında kalıyor

Anket sonuçları aşağıdaki gibi sıralanmıştır:

Bitcoin Toplulugu Soguk Fiyat Taleplerine Inanmiyor

PlanB tarafından paylaşılan Bitcoin fiyat tahmin anketi. Kaynak: PLANB / Twitter

Katılımcıların yüzde 17.4’ü Bitcoin fiyatının 288.000 dolar olacağını söylerken, yüzde 22.9’u 100.000 dolar, yüzde 17.2’si 55.000 dolar öngördü.

Katılımcıların yüzde 42.5’i Bitcoin fiyatının 55.000 dolara ulaşmayacağını öne sürdü. Bu sonuçlara göre, PlanB takipçilerinin neredeyse yarısı (yüzde 42,5) stok akış modelinin herhangi bir versiyonuna katılmamaktadır.

Anket sonucundaki yorumlarda, belirli bir yaşın üzerindeki yatırımcıların Bitcoin’i nasıl satın alacaklarını bilmedikleri vurgulandı. Yorumcular, Bitcoin’i nasıl satın alacaklarını bilen genç kuşağın yatırım yapmak için çok az parası olduğunu ve altcoinlerle ilgilendiklerini savundu.

tüm BTC’lerin en zenginleri bir araya gelemez

CoinOtag tarafından yayınlanan bir makalede, Amazon CEO’su Jeff Bezos’un kişisel zenginliğinin toplam Bitcoin piyasa değerini aştığı belirtildi. Aynı makalede, Türkiye’nin önde gelen kişisel zenginliği, BTC’nin zengin arzı üzerinde hesaplamalar yapıldı.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.