Perşembe, Ocak 21, 2021

Bitcoin Testi Kolay Seviye!

Bitcoin Testi Kolay Seviye ile Geleceğin bankacılık sisteminin en büyük aracı olacak olan Bitcoin’e ne kadar hakim olduğunu test etmeye çalışıyoruz.
İçimizde Wall Street’in dar koridorlarından, koca koca şirketler açabilecek kadar meraklı ve araştırmacı dostlarımız varsa ne ala.
Silicon Valley dizisinin incelemesini yapsa bi “dizi otağ” belki girişimci dostlarımıza ek fayda sağlarlar, çocuklar onu yapana kadar sizler izleyin deriz biz Coin Otağ olarak.

Bitcoin Testi Kolay Seviye! Hadi Testimize Başlayalım

[wp_quiz id=”8220″]

Bitcoin Testi kolay seviyeyi bitirdiğiniz için teşekkürler, Bitcoin Testi sonrası:

Bitcoin neydi, emekti, değersizliğinden ötürü 2 büyük boy pizzaya 10.000 tane Bitcoin verildi. 20.000$’ı gördü, binlerce insanı Milyoner yaptı. Peki Bitcoin neydi?

Bitcoin Testi Kolay Seviye dolayısıyla Bitcoin Nedir sorusuna geçelim.

Bitcoin Nedir? sorusuna geçmeden önce, “Ne İçin?” ortaya çıktı, çıkarıldı demek sanıyorum ki daha doğru olacaktır. Ben bu konuyu her zaman doğal seleksiyon perspektifinden değerlendirmeyi tercih ediyorum. Dönemin şartları, bankacılık hüsranları, gecikmeler, piyasaya hüsranlardan bağımsız ve mesai saatlerine baş kaldırış olarak Bitcoin’i doğurdu. Hatta anonim olarak doğurdu dersek yeridir çünkü üzerine kurulu olduğu teknoloji, yani blockchain üzerinde, bir Bitcoin transferini incelediğiniz zaman, bu banka hesabından banka hesabına şeklinde kayıt olarak tutulmuyor. Uzunca sayılar ve harflerden oluşan, kime ait olduğu belli olmayan (sadece sahibi tarafından ifşa edilmiş cüzdanları biliyoruz) cüzdanlardan, başka cüzdanlara transfer şeklinde görünüyor. Bitcoin, elektronik çağın altınıdır desek, yanlış olmaz sanırım.

bitcoin testi kolay

Nasıl Doğdu?

Satoshi Nakamoto isimli bir yazılım geliştiricisi, matematiksel kanıta dayalı elektronik ödeme sistemi olan Bitcoin fikrini, İnternet’in derin mecralarında ortaya atmıştır. O zamanın forum-vari chan kullanıcıları çok sıcak bakmasalar da, sağladığı anonimlik sayesinde, deneyen kullanıcıların ödeme yapıp/alabilmesi üzerine iyice yayıldı. Sonuçta yasa dışı bir ürün elde ederken, kullanıcılar kimliklerini saklamak istiyorlardı, bu yüzden ödeme noktası büyük önem taşıyordu. Bitcoin buna ilaç gibi oldu, bu yüzden doğal seçilim Bitcoin’i oluşturdu dedik.

Kullanım Alanları Nasıl Bu Kadar Genişledi?

Şu an Bitcoin’i Türk LirasıDolarEuro gibi “fiat currency” dediğimiz standart para birimleriyle alabiliyorsunuz ancak Bitcoin ile hem bu standart para birimlerini alabilir, Bitcoin ödeme yöntemi sunan berberlerde tıraş olabilir, dondurma yiyebilir hatta Bitcoin ATM’lerinden Bitcoin çekimi yapabilirsiniz. Kripto-Para Borsalarından Bitcoin alabilir (bununla alakalı aşağıda rehber var) mesaj atar gibi Bitcoin yollayabilirsiniz. Kullanım alanlarını geliştiren en önemli etmen, Bitcoin transferlerinin mesai saati gözetmeksizin ve aracıya gerek duyulmadan gerçekleştirilmesi olup, transfer ücretlerinin düşük oluşu oldu. Tabii son 24 saat için yaklaşık 20 Milyar $’lık bir hacim izini de atlamamak lazım, bu da tüm dünyada ne kadar talepçisi olduğunu bizlere gösteriyor.

Satoshi Nakamoto Kimdir?

Bu konuda İnternet’te bir çok asparagas haber bulabilirsiniz, çünkü kimse kim olduğunu bilmiyor. NASA diyen topluluklar da var, Amerikan Gizli Servisinin bir ürünü olduğunu düşünenler de var. Kendini Satoshi Nakamoto diye tanıtanlar da var ancak henüz kimliğini bilmiyoruz. İnsanlar Bitcoin’in kurucusunu merak etseler de, teknolojiye ve işe yararlılığıyla daha çok ilgileniyorlar.

Bitcoin Nasıl Üretiliyor ki?

Bitcoin Nasıl Üretilir?

Bitcoin bir otoritenin altında olan veya olmayan herhangi bir banka tarafından basılmıyor, üretilmiyor. Onu biraz da cazi kılan özelliklerinden birisi de bu. Bitcoin üretimini dijital olarak herkes yapabilir. Dağıtılmış şebekedeki işlem gücü kullanılarak kazılıyor ve buna da madencilik deniyor.

Sınırsız Bitcoin Üretilebilir mi?

Üretilemiyor bunun sebebi de Bitcoin Protokülünün yani Bitcoin’in çalışmasını sağlayan algoritmalar bütünün, 21 Milyon Bitcoin ile sınırlandırılmış olmasıdır. Ancak bu Bitcoinler, daha küçük parçalar haline bölünebilir haldeler. Bölünebilecek en küçük miktar da, bir Bitcoin’in yüz milyonda biridir ve bu birime, Bitcoin kurucusu “Satoshi“nin ismi verilmiştir.

Normal Paralar gibi Temele mi Sahip?

Hayır, Bitcoin’in temeli altın/gümüş veya türevleri değil, matematiktir. Bu onun en güçlü silahıdır da. Herkes tarafından kodları kontrol edilebilir. Bitcoin üretimi için de, matematiksel bir formülü takip eden yazılımlar kullanılmaktadır.

Anonimlik Seviyesi

Bitcoin tutabilmek veya sahip olabilmek için, bitcoin cüzdan hesabı açmanız gerekir ve bu hesabınız herhangi bir isme, adrese veya kimliğe dayandırılmaz. Haliyle kimse sizin bu hesaba erişiminizin olduğunu bilmez, hesabınıza kriptolanmış şifrenizle giriş yapabilirsiniz.

Bitcoin Testi tamam, peki Bitcoin Ne Kadar Şeffaf?

Şeffaflık Seviyesi

Bitcoin, Blockchain ismi verilen bir nevi not defterinde, sisteminde yapılan tüm işlemlerinin detayını saklar. Ancak kimse kimin neye ait olduğunu bilmez. Yüksek miktarda Bitcoin aktarmayarak ve sürekli aynı hesabı kullanmayarak olası yüksek işlemleri tek cüzdana aktarmayarak dikkat çekmenizin çok ihtimali yok.

İşlem Ücretleri ve Hız

Uluslararası aktarımlarda, yurt içi para aktarmalarında normalde bankanız sizden yüksek düzeyde ₺ ücret kesebilir. Bitcoin ise bu işlemlerden ücret almaz.
Bitcoin göndereceğiniz kişinin size yakınlığı veya uzaklığının bir önemi de yoktur.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺27.72
  THYAO.IS₺13.26
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.66
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.19