Pazartesi, Mart 1, 2021

Bitcoin, Tencent’i Geride Bırakıyor!

Varlık Dash verilerine göre 1.034 trilyon dolarlık piyasa değeriyle Bitcoin, yaklaşık 915 milyar dolarlık piyasa değeriyle Tencent’i geçti.

En büyük kripto para birimi, Asset Dash’in dünya çapında piyasa değeri açısından en büyük varlıklar listesinde 6. sıraya yükseldi. Alfabe (GOOGL) çatı kuruluşu olarak bilinen Google, çeviri yayınlanma süresi itibarıyla yaklaşık 1,4 trilyon dolarlık piyasa değerine sahip ve listede 5. sırada yer alıyor.

CoinSmart kurucu ortağı ve CEO’su Justin Hartzman, Coinotag’a, “Yeni bir rekor seviyeye ulaşan Bitcoin, Çinli teknoloji devi Tencent’i geride bıraktı ve dünyanın en büyük halka açık şirketleri listesinde 6. sırada yer aldı” dedi:

“Bu, Bitcoin ve kripto para endüstrisinin artan değerinin, güvenin ve yaygınlığının güçlü bir göstergesi. Birçok analist, Bitcoin’in bu yıl 100.000 doları geçeceğini söylüyor ve bunun çok zayıf bir spekülasyon olduğunu düşünmüyorum.”

Bitcoin, Ekim ayında sadece 240 milyar dolarlık piyasa değeriyle PayPal’ı geçerek listede 21. sıraya yükseldi. BTC, çeviri yayın süresi itibariyle Tencent, Tesla ve Facebook’un üzerinde yer alıyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 45,373.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98