Bitcoin Taproot Güncellemesi Hazır!

Bitcoin (BTC) 7
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzun zamandır beklenen Bitcoin Taproot güncellemesi hazır ve Bitcoin topluluğuna oylamaya sunuldu.

Taproot yükseltmesi, Bitcoin’in gizlilik eksikliğini ve ilgili diğer sorunlarını çözmenin ilk adımı olarak birçok kişi tarafından bekleniyordu ve artık oylamaya sunuldu.

Taproot Nedir?

Taproot, Bitcoin’in komut dizinlerinin gizliliğini artıracak ve karmaşık işlemlerle ilgili diğer etmenleri iyileştirecek bir yumuşak çatallanmadır.

Taproot olmadan, birden fazla işlemin yaratılmasını gerektiren bu karmaşık işlevleri kullanan işlemler herkes tarafından belirlenebilir. Fakat Taproot yükseltmesi, bir Bitcoin işleminin bu özellikleri içeren hareketli tüm parçalarını “gizlemeyi” mümkün hale getirecektir. Yani işlemler bu özelliklere sahip olsa bile tek bir işlem gibi gözükecektir. Bu yenilik, Bitcoin’de gizliliği savunanlar için büyük bir artıdır.

Taproot Hazır ve Oylamaya Sunuldu!

Taproot’un hazır olabilmesi için öncelikle madenciler tarafından test edilmeli. Hızlı Deneme adı verilen bu testte madenciler güncellemeyi alacak ve kabul ederlerse onaylarını bildirecekler.

2016 blok sürecek olan bu test aşamasından sonra madencilerin yüzde 90’ı güncellemeyi kabul ederse, Kasım ayında Taproot güncellemesi uygulanacak.

Taproot

Bitcoin’de tarihi bir güncelleme olarak görülen Taproot güncellemesi ile Bitcoin, daha ölçeklenebilir ve daha özel olacak. Aynı zamanda anonimliği arttıracak bu özellik birçok kişi tarafından beklenmekteydi.

 

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!