Pazartesi, Mart 1, 2021

Bitcoin Sürdürülebilir Yükseliş mi Yoksa Açgözlülük Bölgesi mi?

Bitcoin fiyatı 57.000 doları kırarken, yeni destek seviyesinin 52.000 ila 48.000 dolar arasında olduğu tahmin ediliyor. Bitcoin, altının toplam piyasa değerinin %10’una yaklaşıyor.

Yeni bir zirveye ve 1 trilyon doların üzerinde bir piyasa değerine ulaştıktan sonra, Bitcoin hakkındaki duyarlılık her zamankinden daha fazla yükselişe geçti. Kripto para birimi, birçok analistin öngörücü modelini de yok etti. Haftalık ve aylık grafiklerde Bitcoin sırasıyla %18.19 ve %57.47 arttı. Piyasa değeri 1.04 trilyon dolardır.

Bir araştırma firması, kripto para birimi son 3 ayda %219’luk bir ralli ile yeni zirvesine ulaştıktan sonra Bitcoin için yükseliş ve düşüş durumunu ortaya koydu. Yükseliş tarafında, BTC arzının önde gelen borsalara düşmeye devam ettiğine işaret ediyor.

Düşüş tarafında,verilere göre, BitMEX vadeli işlem piyasasındaki fonlama oranının, kısa pozisyonlara sahip yatırımcıların BTC fiyatında daha düşük seviyelerde stake yapmak için daha fazla teşvik aldığını gösteriyor.

Ayılar ve boğaların tam ortasında CryptoQuant CEO’su Ki-Young Ju’nun tweetleri var. Hala Coinbase’in 56.000 $ ‘lık ralli sırasında ki kötü priminin farkında olan Young Ju, satın alma gücünün “stablecoin balinaları ve perakende yatırımcılarından” geldiğini söyledi. Sonuç olarak Young Ju, spot piyasada yeni dolar girişlerinin olmaması nedeniyle fiyatın “sağlıksız” bir bölgeye kaydığına inanıyor. Ki-Young Ju:

Kısa bir sinyal olması gerekmez, ancak bir türev işlemcisiyseniz dikkatli olun.

Bitcoin BTC

Veri analisti Rafael Schultze-Kraft, BTC’ye sermaye girişi konusunda 30.000 $ ‘a ulaştığı zamandan daha az kripto para satılıyor.

Yakın zamanda gerçekleşen fiyatları (sermaye girişlerinin göstergesi) şaşırtıcı buluyorum.

Arzın %20’si 30.000 $ ‘ın üzerine çıktı
Arzın %9’u 40.000 $ ‘ın üzerine çıktı
Şimdiden arzın %2,6’sı 50 bin doların üzerine çıktı

Güncel ana zincir içi destek seviyeleri: 52.000 $ ve 48.000 $

Başka bir deyişle, yükseliş eğilimi gösteren yatırımcılar, BTC yükselmeye devam ettikçe kar elde etmeye daha az teşvik edildi. Bu nedenle Schultze-Kraft, destek seviyesi olarak 48.000 ile 52.000 $ arasındaki aralığı işaret ediyor. Ancak, BTC 41.000 $ ‘a ulaştığından beri değişmeden kalan “Gerçekleşmemiş Kazanç Metriğinin” gösterdiği gibi piyasa “öfori / açgözlülük bölgesine” doğru gidiyor olabilir.

#Bitcoin 56.000 $ ‘da, ancak Net Gerçekleşmemiş Kar / Zarar (NUPL) aynı seviyede $BTC 41 bin dolarda.Bayıldım.

Sırada öfori / açgözlülük bölgesi?

Bitcoin Altından Daha Değerli

Uzun vadede, piyasa kapitalizasyonundaki artış, Bitcoin’in kurumsal yatırımcılardan daha fazla ilgi görebileceğini gösteriyor. Kripto para daha sonra dijital çağın altını olarak kendini pekiştirecekti. Bloomberg Intelligence Kıdemli Stratejisti Mike McGlone, Bitcoin’e “kurumsal bir bakış açısı” ile yaklaştı ve 2024 ve sonrasında Bitcoin’in altından daha değerli olacağını tahmin etti.

McGlone, 2020 yarılanma, artan talep ve makroekonomik koşullardan sonra yeni BTC ihracındaki azalma nedeniyle Bitcoin’in fiyatının 4 ila 5 katına çıkmasının “kolay” olduğuna inanıyor.

IntoTheBlock analisti Lucas Outumuro’nun belirttiği gibi, Bitcoin artık altının piyasa değerinin %9,4’üne ulaştı, bu da Bitcoin’in fiyatının altını geçmek için on kattan fazla artması gerektiği anlamına geliyor. Bu olursa, Outumuro, her bir Bitcoin’in tahmini olarak 500.000 dolar değerinde olacağını söyledi:

Bitcoin, piyasa değerinde 1 trilyon dolara ulaştı.

Altının üstesinden gelme yolunda ilerleme (~ 11 trilyon $):

█░░░░░░░░░░░░░░░░░░░% 9,4

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 45,750.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98