Pazar, Şubat 28, 2021

Bitcoin, Şubat ayının sonuna kadar 64 bin dolara bu şekilde gelebilir! Detaylar Haberimizde..

2020 Bitcoin için unutulmazken, Aralık ayı zirvede kazandı. 30 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesine tırmandıktan sonra Bitcoin, önümüzdeki 30 gün içinde %62 daha değer kazandı ve yıl kapandığında 29.300 $ ‘a kadar yükseldi.

İlginç bir şekilde, piyasanın o zaman bir düzeltme yapması gerekse de, BTC 8 Ocak’ta 42.000 $ ‘ın üzerinde yeni bir ATH’ye dokunarak fiyat grafiklerde yükselmeye devam etti.

Yükseliş rallisi tüm sektörde norm haline gelirken, Bitcoin’in en son ATH’sine yükselişi de birkaç başka faktör tarafından yönetildi.

Bitcoin Seçenekleri ve Gamma Squeeze durumu

Yakın tarihli bir rapora göre, Bitcoin 2020 Kasım ayının sonlarında önceki tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra, Aralık ortasında 24.000 $ ‘ın altında geçici bir platoya ulaşana kadar grafikte yükselmeye devam etti.

Geçen haftaki kısa tasfiye halihazırda biraz fiyat türbülansına neden olmuştu, ancak bazı yatırımcılar ayın 2. haftasında durgunlaştıktan sonra BTC’ye karşı stake oynamaya devam etti. Bununla birlikte, fiyatların daha da artması, piyasada Gamma Squeeze denen bir duruma yol açtı.

Bir “Gama Sıkışması”, birçok Opsiyonun bir varlığın fiyatını yükselttikten sonra, Opsiyon satıcılarının temel varlık üzerindeki alım satımlarını korumaya ihtiyaç duymaları nedeniyle oluşan bir sonuçtur.

Yüksek kısa likidasyonlar, Aralık 2020’nin sonuna doğru daha fazla fiyat artışına yol açmış olabilecek müteakip bir gama sıkışıklığını tetikledi.

Opsiyon piyasası Şubat ayında başka bir Gama Sıkışmasına şahit olacak mı?

Bitcoin piyasaları 9 Ocak’tan bu yana büyük ölçüde yavaşladı. Şimdi, daha az kişi başka bir rallide bahse girmeye istekli olabileceğinden piyasanın sıfırlanmasına neden oluyor ve bu da uzun vadeli sözleşmelerdeki düşüşün altını çiziyor.

Ancak, mevcut piyasa yapısı Şubat ayında bir başka olası gama sıkışıklığının göstergesi olabilir.

Söz konusu rapor, mevcut CME vadeli spreadlere göre, vadeli yapının tekrar dikleştiğini ve gelecekte piyasa beklentilerinin mevcut spot fiyatlardan daha yüksek olduğunu öne sürdü. Açıklamaya göre;

“Karar vermek için tek başına alınmayacak olsa da bu, Şubat ayına kadar daha fazla fiyat artışının olacağına dair daha yüksek beklentiler olduğunu gösteriyor.”

Şimdi, Şubat ayındaki Opsiyon sözleşmelerini takip etmek hayati önem taşıyor çünkü grev fiyatlarının çoğu, basın zamanında 64.000 $ ‘lık büyük çağrı satın alımları ile başka bir gama sıkışmasına yol açabilir.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 44,779.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98