Salı, Ocak 19, 2021

ECB’den Lagarde, Bitcoin ‘oldukça spekülatif’ ve küresel düzenlemeye ihtiyaç duyduğunu söylüyor

Avrupa Merkez Bankası başkanı Christine Lagarde, Bitcoin için küresel düzenlemenin oluşturulması çağrısında bulunuyor. Lagarde, BTC’yi kara para aklamaya ve yasadışı faaliyetlere olanak sağlamakla suçluyor.

Reuters haber ajansı, Avrupa Merkez Bankası (ECB) başkanı Christine Lagarde’nin Bitcoin ile ilgili küresel düzenlemeler çağrısında bulunduğunu bildirdi. Lagarde, kripto para biriminin kara para aklama ve yasadışı faaliyetler için kullanıldığına inanıyor. Bu nedenle, düzenleyici “boşlukların” kapatılması çağrısında bulunuyor.

ECB Başkanı, “Reuters Next” çevrimiçi konferansına katıldı. Orada ayrıca Bitcoin’in “komik işler” yürütmek için kullanılan “oldukça spekülatif bir varlık” olduğunu ilan etti. Reuters raporuna göre herhangi bir özel vakadan bahsetmemiş olmasına rağmen. Lagarde şunları söyledi:

Bir düzenleme olmalı. Bunun küresel düzeyde uygulanması ve üzerinde anlaşmaya varılması gerekir çünkü bir sızıntı varsa, bu sızıntı kullanılacaktır.

[Bitcoin] bazı komik işler ve bazı ilginç ve tamamen kınanacak kara para aklama faaliyetleri yürüten oldukça spekülatif bir varlıktır.

Avrupa Bitcoin’i düzenleyecek mi?

Reuters raporu, Bitcoin’in “çoğunlukla anonim” olduğunu ekliyor. Bununla birlikte, Europol’un Avrupa Siber Suç Merkezi’nden (EC3) gelen açıklamalar, Bitcoin ve Ethereum işlemlerini içeren yasadışı faaliyetleri araştırmanın ve izlemenin mümkün olduğunu doğruladı.

Bu doğrultuda, kripto endüstrisinin çok sayıda üyesi, Bitcoin’in Monero gibi bir gizlilik parası olduğunu inkar etmeye ve BTC’yi öncelikle suç işlemek için kullanılan bir varlık olarak algılayan kurumlar arasındaki inancı netleştirmeye çalıştı.

2020’de Avrupa Birliği bir “Dijital Finans Paketi” uyarladı ve dijital varlıklar için yeni düzenlemeler yayınladı. Yeni yönetmeliğe göre, stabilcoin ihraççıları ve kripto borsaları, Avrupa’da faaliyet gösterebilmek için faaliyetleri hakkında daha fazla bilgi sağlamalıdır.

Ayrıca finans kuruluşunun, kripto para birimlerinin daha fazla düzenleyici esnekliğe sahip bir ortamda nasıl çalıştığını kapsamlı bir şekilde incelemek için “korumalı” bir pilot program yürüteceği de ortaya çıktı. Programın amacı, düzenleyicilere bir “gerçek dünya” senaryosunda bu varlık sınıfıyla başa çıkma konusunda daha fazla deneyim sağlamaktır.

Son olarak, Avrupa Merkez Bankası başkanı Reuters konferansına, dijital avronun 2025’ten önce tanıtılmasını beklediğini söyledi. Ancak, belirli bir tarih vermedi, ancak kurumun güvenli bir ürün yaratmaya verdiği önemle ilgili birkaç atıfta bulundu. kullanıcılar için yapılan açıklamada:

Söylemesi gerçekten zor çünkü fintech dünyasındaki şeyler süper hızlı ilerliyor, bu yüzden gerçekten sadece tetikte olmamalıyız, aynı zamanda güvenli bir şekilde koşmalıyız

Kurum, 2020’nin sonunda Dijital Euro’nun önemini vurgulayan bir rapor yayınladı. Şu anda, ECB, merkez bankası dijital para birimini (CBDC) oluşturmanın ilk aşamasındadır. Bu aşamanın bir parçası olarak, AMB, Lagarde’ye göre yaklaşık 8.000 yanıt alan bir kamu yorum dönemi açtı.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 36,194.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.08
  THYAO.IS₺13.23
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.22
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.43