Bitcoin Siteleri | Hızlı, Güvenilir ve Düşük Komisyonlu Borsalar

#
Bitcoin Siteleri
Güvenilirlik Puanı
(10 En Yüksek)
Komisyon Oranı
Ülke
Kuruluş Yılı
Giriş
1
Binance
9.8 ♥
0.1000%
Cayman Adaları
2017
Binance Giriş
2
Coinbase
9.7 ♥
0.6000%
Amerika
2012
Coinbase Giriş
3
Crypto.com
9.6 ♥
0.4000%
Cayman Adaları
2019
Crypto.com Giriş
4
FTX
9.6 ♥
0.0700%
Antigua & Barbuda
2019
FTX Giriş
5
KuCoin
9.5 ♥
0.1000%
Seychelles
2014
KuCoin Giriş
6
ByBit
9.3 ♥
0.1000%
Road Town
2018
ByBit Giriş
7
Gate.io
9.4 ♥
0.2000%
Hong Kong
2013
Gate.io Giriş
8
Binance TR
9.3 ♥
0.1000%
Türkiye
2022
Binance TR Giriş
9
MEXC
9.3 ♥
0.2000%
Avusturya
2018
MEXC Giriş
 • Artı ve eksiler için aşağıya göz atınız. 
 • Binance

  Artılar  Eksiler
  + En yüksek hacime sahiptir. + Kripto para alırken veya satarken likidite problemi yaşamayacağınız en büyük borsadır. + Canlı destek ve ağa bağlı hızlı kripto para transferleri son derece hızlıdır. + Düşük komisyon oranları cezbedicidir. + Öncü bir kripto para borsasıdır, borsanın kendi kripto para birimi olan BNB ile yapılan işlemlerde komisyon oldukça düşmektedir. – Papara ile Türk Lirası yatırma ve çekme kaldırıldı. Ancak Binance TR hesabınızı bağlayarak Türk Lirası yatırabilir ve çekebilirsiniz.

  Coinbase

  Artılar  Eksiler
  + Amerika merkezidir. + Earn uygulamalarıyla ücretsiz kripto para kazanabilirsiniz. Üye olduktan sonra Earn bağlantı yolunu izlemeniz yeterlidir. + Kurumsal benimsenmede önemli rol oynar, kendi hisse senedi borsada listelenmiştir. + Kurumsal ve bireysel iş yerleri için ödeme alt yapısı hizmeti sunan ilk borsadır. – Amerika merkezidir. – Yüksek komisyonlar içerir. – Sınırlı sayıda kripto para listelidir.

  Crypto.com

  Artılar  Eksiler
  + Kripto para hesaplarınıza bağlanabilen kredi kartı türevlerini ilk ortaya atan kripto para borsasıdır. + Muhteşem kampanyalar yürüterek her seviyedeki kullanıcısını memnun etmeye çalışır. + Müşteri memnuniyetine oldukça özen gösterir, Metro İstasyonlarında uzay temalı reklamlarla kripto paranın geleceğini aktarır. – CryptoCom hesabınıza bağlı olan kredi kartları Türkiye’ye gönderilmiyor.

  FTX

  Artılar  Eksiler
  + Amerika ile arasını düzelten ilk büyük kripto para borsasıdır. + Hisse senetlerini tokenize edip listeleyen, hisse senetlerinin normal para gibi transfer edilmeleri fikrini ortaya atan ilk büyük borsadır. + Solana ve USDC ile büyük iş birlikleri içerisinde olup, maksimum kullanıcı deneyimini hedefler. + FTX Token ile borsa içi kullanımlarda kolaylık sağlar. – Kaldıraçlı işlemlerde alışılmış özellikler içermez.

  Gate.io

  Artılar  Eksiler
  + Yeni ve potansiyel içeren kripto para birimlerinin listelendiği platformdur. + Kısa sürede milyonlarca kullanıcıya ulaşmıştır. + 100x avcılarının odak noktasıdır. – Borsa tokeni olan GT Token, rakiplerine kıyasla az sayıda işlevsellik barındırdığı için borsaya antipati oluşturur. – Borsa ekibi anonim tavrını devam ettirdiği için ara ara korkutması muhtemeldir. – Minimum para çekim tutarları oldukça yüksektir.

  Kucoin

  Artılar  Eksiler
  + Gate.io gibi yeni kripto para birimlerini listeleyen bir borsadır. + Ancak kurumsal kimliği daha bilindik ve muazzam tasarımları var. – Bazı paritelerde likidite problemi yaşayabilirsiniz. – Canlı destek yeterince işlevsel çalışmıyor.

  Bitcoin siteleri yazımızla beraber kripto para alım satımı yapmak isteyenlerin işlerini kolaylaştırdık! Bitcoin siteleri listesinde; sizler için en güvenilir, en hızlı ve en düşük komisyonlu borsaları listeledik.

  Bitcoin Sitesi Nedir?

  Bitcoin Sitesi, yatırımcıların ve kripto para alım satımıyla ilgilenen insanların, satıcılardan Bitcoin satın almak için kullandığı alım-satım platformudur. Yatırımcıların hangi kripto para borsasına üye olup işlem yaptıkları güvenlik açısından çok önemlidir ve Bitcoin Siteleri içeriğini rehber olarak doğurmuştur.

  Bitcoin Siteleri ve Güvenlik

  kripto para borsaları

  En iyi Bitcoin Sitesi arayışı hiçbir zaman bitmemiştir. Ancak bir kripto para borsasının iyi olabilmesi için her şeyden önce yüksek güvenlikli, düşük komisyonlu ve destek tarafının canlı olması gerekir. Coin Otağ olarak her ne kadar borsalarda kripto paraların tutulmamasını tavsiye etsek de bir çok yatırımcı, trader hala paralarının bir kısmını kripto para borsalarında tutmayı tercih edebiliyor.

  Bu, potansiyel risk barındıran bir durum.Çünkü ilgili Bitcoin sitesinin yaşayabileceği potansiyel bir güvenlik problemi her şeyi alt üst edebilir. Hack saldırısı sırasında varlıklarınız istemeyeceğiniz insanların eline geçebilir. Birileri sizin bilgisayarlarınıza da sızıp cüzdan şifrelerinizi bulmayı deneyebilir ancak borsalar tahmin edebileceğiniz üzere daha çok hedef alınır.

  Ancak yine de kripto para birimlerinizi, bitcoin siteleri içerisinde tutmaya karar verdiyseniz, o halde bilmeniz gereken bazı özellikler vardır.

  • Güvenlik: Bir kripto para borsasında, öncelikle iyi bir güvenlik altyapısı mevcut olmalıdır. Yatırımcı fonlarının büyük bir kısmını soğuk cüzdanlarda (yani internet erişiminden uzak tutulan cüzdanlarda) muhafaza edilmelidir. Bir güvelik saldırısında borsa, kullanıcılarının fonlarını güvence altına almış olur ve zarar da minimum seviyelere indirilir.
  • Arayüz: Borsalarda trade (al-sat) yapmak, birçok kişi için başlangıçta zorlayıcı olabilir. Bir çok insan da daha profesyonel bir arayüz tercih edebilir. Dolayısıyla seçeceğiniz borsada hem giriş seviyesi için kolaylıklar tanımlayan hem de profesyonel kullanıcılara yönelik çalışmalar yapan borsayı seçebilirsiniz.
  • Müşteri Destek Hizmetleri: Türk geleneklerinden de anımsadığımız üzere, paramızı yatırdığımız yeri ya da paramızı çekeceğimiz borsaya istediğimiz zaman ulaşabilmeyi isteriz. Kripto para borsalarında bu işlemleri yaparken doğacak sorunların, hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulması bizler için elzemdir.
  • Alternatifler: İşlem yaptığınız kripto para borsasında, farklı kripto paraların alternatif olarak sunulması, sizleri sektöre daha çok adapte edeceğinden yine önemli bir başka detaydır. Bu da kullanıcıya seçebileceği bir çok opsiyon sunar ve bu kripto paralar da daha iyi bir trade deneyimi için önemlidir.

  Yukarıda yer alan Bitcoin Siteleri Listesi hacime göre sıralansa da, “suni hacim” olayları ciddi bir tehlike arz ediyor. Son zamanlarda piyasada fazla hacmi olup, yatırımcıların sorun yaşadığı bir çok borsa var. Bu yüzden bitcoin sitelerinden sizin için uygun olan kripto para borsasını seçerken, sadece hacim değerlerine dikkat etmemeniz gerekiyor.

  En iyi Bitcoin Sitesi, işlem hacmi, yüksek likiditesi ve sorunsuz al-sat deneyimi yaşayabileceğiniz bir borsa olmalıdır. Bu sebeple iyi bir borsada anlık fiyatlanmalar, sorunsuz işlemler önem taşıyor ancak zaman zaman her şirkette olduğu gibi ani dalgalanmalarda erişim problemleri görülmektedir.

  Bitcoin Siteleri içeriğimizde en iyi Bitcoin borsası nasıl seçilir anlatmaya çalıştık. Bitcoin sitelerinin yanı sıra, anlık fiyatlanmaları takip edebileceğiniz kripto para piyasası‘na da göz atmayı unutmayın.