Bitcoin Sendelendikçe Balinaları Azalıyor Mu?

Bitcoin (BTC) 7
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin Cuma günü güçlü bir spekülayonun düşüşünden kurtulmaya çalışırken, zincir üzerindeki veriler yüksek net değerli “balina” cüzdanlarının bu çabanın bir parçası olmayabileceğini gösteriyor. Bitcoin (BTC)  dünyanın en zengin ikinci adamı Elon Musk’tan bir dizi olumsuz tweetin ardından bu hafta şaşırtıcı bir dizi kayıp yaşadı.

Fiyatlar toparlanmaya başlarken, 1000 veya daha fazla BTC’ye sahip Bitcoin adresleri için bir terim olan “balina” cüzdanları, yine de düşüşün ortasında azalmaya devam etti ve bu da büyük paralı yatırımcıların riskten kaçma moduna geçtiğini gösteriyor. Glassnode’un verilerine göre, 2.100’den fazla adreste 1.000 BTC veya daha fazla saat bulunan toplam cüzdan sayısı  bir önceki aya göre yaklaşık  %4,7 düştü. Bununla birlikte, olası fiyat hareketlerinin bir göstergesi olarak balina cüzdanı davranışlarını izlemek, son zamanlarda şart oldu. Perma-bull MicroStrategy, bu hafta kurumsal hazinesine 271 BTC daha ekledi ve toplam BTC sayısını 91.850’ye yükseltti bugünkü fiyatlarla 4,7 milyar doları aşan bir değerde işlem görüyor. Borsa girişleri genellikle balinaların ve diğer yatırımcıların BTC sattığının bir işareti gibi gözüküyor. Ancak analistler Bitcoin’in başarılı bir biçimde direndiğini söylüyorlar.

Dikkate almamız gereken önemli bir ölçütte tartışmasız bir şekilde yanıp sönen düşüş işaretleri. Geçen ay yapılan analizler, balinaların ve satıcıların alım satımlarından kar elde edememelerine rağmen BTC’yi boşaltmaya devam ettiklerini gösterdi. Bu, satış tarafı baskısının BTC için fiyatta bir düşüşe yol açabileceğini gösterebilir gibi gözüküyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 35,452.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!