Pazartesi, Kasım 30, 2020

Bitcoin satın almak için iyi bir zaman mı? “Yatırımcı hareketi rekor seviyelerde”

Özellikle Mayıs ayındaki yarılanma ve yazın DeFi patlaması söz konusu olduğunda, kripto para birimleri en aktif dönemlerinden birini yaşıyor. Kurumsal şirketler artık portföylerine Bitcoin eklerken, uzmanlar en büyük kripto paranın açık olduğunu düşünüyor.

Ödeme devi PayPal’ın son hamlesi de bu yorumların artmasına neden oldu. Şirketin açıklamasının ardından Bitcoin, Ethereum ve Litecoin gibi önemli para birimleri ciddi kazanımlar elde etti.

Unconfirmed podcast’ine katılan ve Bitcoin’in hareketi hakkında yorum yapan bir analist olan Willy Woo, en büyük kripto para birimi konusunda da oldukça iyimser… Woo, Bitcoin’in ağ değerinin işlem oranına (NVT) bir satın alma sinyali verdiğini belirtti ve şunları söyledi:

“Bitcoin’de bir kabarcık var. Bu kabarcıklar büyüdükçe, Bitcoin’in yeni yatırımcılara ulaşma hızı da artıyor. Yani bu oran, değerleme oranı, hareketin piyasa değeri ve Bitcoin için bir artış oranı yarattı.”

Woo, fiyata yansımayan yatırımcı hareketinin de rekor seviyelerde olduğunu belirtti. Dolayısıyla, NVT’yi Bitcoin fiyatı ile karşılaştırdığınızda Woo, en büyük kripto para biriminin mevcut değerinin altında olduğunu ve PayPal açıklamasının BTC fiyatının yükselmesi için bir katalizör olacağını belirtti:

“PayPal duyurusunun ardından, daha fazla hareket görüyoruz, bu nedenle daha fazla insan geliyor. Bunu rakamlarda açıkça görebiliyorum. Çok fazla insan geliyor. Evet, en az bir yıldır kripto işindeyseniz, şimdi satın almak için mükemmel bir zaman. “

Kısa vadede düzeltme imkanı

Sosyal ağlardaki hareketleri takip eden bir şirket olan Santiment’e göre; Bitcoin’in 2019’da zirveye ulaştığı dönemdeki hareketlere benzer bir durum var. Santiment ayrıca bir FOMO hareketinin oluşumundan endişe duyduğunu da belirtiyor. Bu nedenle şirket, zamanı geldiğinde kâr gerçekleştirmenin en iyi hamle olacağını, “Lamborghini hayalleri konuşması” ile satın alınmaması gerektiğini ve gerçekçi düşüncelerle hamleler yapmanın daha iyi olacağını belirtiyor.

Aşağıdaki grafikte görülebileceği gibi, yüksek seviyelerde FOMO duyarlılığının ardından, piyasa genellikle bir çöküşle sonuçlanır. FOMO en son Eylül ayında, BTC 11.400 $ ‘a ulaştığında gerçekleşti ve ardından 10500 $’ a sert bir geri çekildi. Bundan hemen önce, Ağustos ayında 12200 $ ‘lık bir hareket olduğunda, bir FOMO kuruldu ve BTC fiyatı 11900 $’ ın altına düştü. 48 saat.

Veri firması Skew’e göre CME için açık pozisyon sayısı da rekor seviyelerde… Aşağıdaki grafikte de görüldüğü gibi kurumsal şirketlerin ve kaldıraçlı fonların “uzun” ve “kısa” pozisyonları rekor seviyelerde. Konuyla ilgili çarpık yorumlar:

“Piyasanın düzelmesiyle, temel işlemler, şu anda yüzde 10’dan fazla getiri sağlayan hedge fonları için giderek daha çekici hale geliyor.”

Sorumluluk Reddi: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve bilgiye sahip değilseniz, bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı bireylerin sorumluluğundadır. Coin Otağ ve bu içeriğin yazarı kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Ergovan
  Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺45.80
  THYAO.IS₺11.53
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺17.87
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.58