Salı, Ocak 19, 2021

Bitcoin rallisinin mevcut durumu hakkında bilmeniz gereken her şey

Bitcoin’in 41000 $ ‘a yükselmesi ve bunun ötesinde fiyat keşfi çoğunlukla basitti. 2020’nin sonundan önce yapılan tahminlerin çoğu, fiyat tablosuyla karşılaştırıldığında muhafazakar görünüyor. Varlığın 38000 $ seviyesinde işlem görmesi ve haftalık fiyat değişiminin yüzde 1.58 olması nedeniyle daha fazla fiyat keşfi olasıdır. Fiyattaki 24 saatlik değişim yaklaşık yüzde 4’tür ve bu fiyat keşfi için bir zorluk olabilir, ancak Willy Woo’nun Bitcoin Volatilite grafiğine göre Bitcoin’in oynaklığı son 60 günde %20’nin üzerine çıktı.

Yüksek volatilite ve momentum: Bitcoin Fiyat Rallisinin Durumu

Bitcoin fiyat rallisini körükleyen fiyat artışı, öncelikle Grayscale ve benzerleri tarafından yönlendirildi. Grayscale, yükselen Bitcoin fiyatına karşı sahip oldukları varlıklara daha fazla Bitcoin ekledi. Bu haftanın başlarında, fiyat biraz serbest düşüş gözlemlediğinde, Grayscale biraz daha ekledi.

Yüksek volatilite ve momentum: Bitcoin Fiyat Rallisinin Durumu

Gri tonlamalı BTC holdingleri ||

Grayscale’in Bitcoin Holdings’i gösteren grafik, Artan Bitcoin rezervlerini gösteriyor. Bitcoin’in piyasa döngüsünün şu anki aşamasında, geçen yıla göre daha fazla dalgalanma var. Boğa koşusu olarak bir artış kaydetmemiş olsa da, oynaklık nispeten yüksek. Volatiliteyi tetikleyen diğer faktörler, Mayıs 2020’den sonraki yarıya inen fiyat rallisi ve Bitcoin’in kurumsal kabulü gerçekleşti.

Kurumlar ve balinalar 30000 $’ın üzerinde tüm fiyat seviyelerinde alım yapmaya devam ettiler ve bu oynaklığa katkıda bulundu. Bitcoin’in fiyatı 35000 $ ‘dan 30000 $’ a düştüğünde meydana gelen toplu tasfiyeye rağmen, volatilite nedeniyle iyileşme hızlıydı. Fiyat yazım anında CoinMarketCap’ten gelen verilere göre 39500 $ seviyesinde.

Bitcoin rallisinin şu anki durumunda, yatırım altcoinlere ve DeFi’ye de akıyor. Mevcut piyasa koşulları 2017 ve önceki dönemlere benzer. Bitcoin’in fiyatında yapılacak herhangi bir başka düzeltme, fiyat ve piyasa değerinde bir büyüme döneminin ardından konsolidasyona yol açabilir. Fiyat rallisinin odak noktası büyümeden fiyatı kritik seviyelerin üzerinde sürdürmeye doğru kaymıştır ve bu gerçek, dalgalanma veya momentum düşmesi durumunda alternatif sezonun Bitcoin’den gelen yatırım akışıyla desteklenebileceğini açıkça ortaya koymaktadır.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 36,222.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.08
  THYAO.IS₺13.23
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.22
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.43