Pazartesi, Mart 1, 2021

Bitcoin Rallisi Veya Altcoin Rallisi?

Bitcoin’in 50.000 $ ötesinde fiyat keşfi devam ederken, bu hafta yaklaşık yüzde 10 arttığını belirtmek gerekir.

Zincir içi analiz ve Bitcoin’in hakimiyeti perakende tüccarlar arasında yükseliş hissine işaret etse de, piyasadaki birçok altcoin fiyatta düşüş sinyali verdi. ADA, XRP ve LINK gibi büyük altcoinler, Ethereum’un fiyatı Bitcoin’in kendi fiyat rallisini sürdürmek için kritik hale gelmesiyle birlikte kanamaya başladı.

Bu altcoinler kısa süre sonra hemen iyileşti ve Ethereum yeni bir zirveye dokunmaya devam etti. Bununla birlikte, altcoinler kanamaya devam ederse, satış baskısı artacağından Bitcoin’in fiyat rallisi için bir tehdit oluşturacaktır.

Ethereum, baskı anında 1900 $ seviyesinin hemen altında işlem görüyordu ve ATOM ve DOGE haricinde, ilk 20’deki çoğu altcoin de toparlanıyordu. Ancak, bu alt coinlerin düşen değerleri neyi gerektiriyordu? Pek çok yatırımcı Bitcoin satın aldıkça ve altcoin çantalarını sattıkça altcoinlerin satıldığını iddia eder.

Peki Durum Ne ?

Ne yazık ki bu durum, Bitcoin 51.000 doların üzerinde işlem görmesine rağmen, en iyi spot borsalardaki ticaret hacmi 2 milyar doların altında göründüğü için bu kadar basit değil. Muhtemelen bunun tersi doğru olabilir. Altcoinler kanamaya başlarsa, Bitcoin’e akan altcoinlerden yatırım yapmak yerine, fonlar borsaları daha istikrarlı para çıkışı işlemleri şeklinde bırakacaktır.

Şu anda, borsalara stabilcoin girişi daha yüksek ve eğer durum değişirse, o zaman Bitcoin üzerinde artan satış baskısına işaret edecektir. Buna bağlı olarak, spot döviz hacimlerinde daha fazla düşüş olabilir. Bu nedenle, Ethereum ve altcoinlerin genel kripto piyasası kapitalizasyonunda daha fazla düşüş yaşanmadan önce ayakta kalması Bitcoin’in fiyat rallisi için çok önemlidir. Bu fiyat seviyeleri tutulursa, Bitcoin’in piyasa değerinin yakında 1 trilyon dolar işaretini aşması beklenebilir.

Bununla birlikte, baskı zamanı fiyat seviyesinde, spot döviz hacmi, diğerleri arasında Bitstamp, Coinbase, Gemini ve Kraken gibi en iyi borsalarda Şubat ortalamasının biraz üzerinde göründü.

Fiyat rallisi devam ederse ve 51.000 $ seviyesinin üzerinde kalırsa, ticaret hacmi Ocak 2021’in son haftasında gözlemlendiği gibi 5 milyar $ ‘a ulaşabilir veya daha yükselebilir. Ancak bu, volatiliteye ve devam eden yatırım akışına bağlı olacaktır. Microstrategy’nin Bitcoin’e 600 milyon dolar daha yatırım yaptığını duyurmasının ardından, momentum ve oynaklık BTC’yi Ocak 2021 seviyesinin üzerinde tuttu. Uzatılmış bir alt sezon, bu aşırı uzatılmış fiyat rallisinde diğer kritik faktör olabilir.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 48,110.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.10
  THYAO.IS₺13.85
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.50
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.19