Bitcoin Önümüzdeki Aylarda 20-30 Bin Dolara Düşerse Harika Bir Giriş Noktası Olabilir!

bitcoin haberleri
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) bu hafta rekordan sonra rekor kırarak başladı. CoinMarketCap verilerine göre, 21 Şubat’ta 58.330 doların görüldüğü 21 Şubat’tan bu yana konsolidasyon sürecinde olan Bitcoin, geçen Cumartesi bir patlama yaşadı ve 14 Nisan Çarşamba itibarıyla 64.863 dolara kadar yükseldi.

Piyasadaki genel beklenti olumlu olsa da, yakın gelecekte tüm makro piyasalarda gerileme olabileceğini ve bunun Bitcoin fiyatını da etkileyebileceğini düşünen bir isim var.

Küresel yatırım ve danışmanlık firması Guggenheim Partners’ın CIO’su Scott Minerd, CNN ile yaptığı röportajda makro durumu tartıştı. Mart 2020’deki koronavirüs krizinden bu yana borsaların çok iyi performans gösterdiğini belirten Minerd, önümüzdeki aylarda bir geri çekilme görülebileceği konusunda uyardı.

Minerd şunları söyledi:

“Önümüzdeki ay gibi ani bir geri çekilme görürsek şaşırmam. Hisse senedi yatırımcıları Mart 2020’den bu yana oldukça iyi bir 12 aylık performans gördü. Paranın bir kısmını geri çekmenin ve yıl içinde daha iyi bir giriş noktası olup olmadığını izlemenin zamanı gelebilir.”

CIO, Guggenheim’ın da bu yönde hazırlandığını ve riski azaltmak için girişimlerde bulunduğunu açıkladı.

Minerd daha önce “Bitcoin arzını dünyadaki altın rezervleri ve altının toplam değeri ile karşılaştırırsak, Bitcoin 400 bin ila 600 bin dolar arasında olmalı” yorumunu yapmıştı. Bu açıklamayı hatırlatan CIO, Bitcoin’in bu seviyeye ulaşması için geçen sürenin 10-20 yıl olduğunu söyledi.

Bitcoin’i ilk kez 10.000$’dan satın aldığını söyleyen Minerd, BTC’nin tıpkı GameStop ve diğer bazı hisse senetleri gibi spekülatif bir baloncuğa dönüştüğünü ve Reddit yatırımcıları sayesinde son haftalarda hızlı bir yükseliş sergilediğini iddia etti.

Borsalarda ve makro piyasalarda olası bir çekilmenin Bitcoin’i de etkileyebileceğini belirten Minerd, böyle bir durumda BTC’nin 20-30 bin dolara gerileyebileceğini açıkladı:

“Bu tür bir gerilemede Bitcoin’in 20-30 bin dolar bandına düştüğünü görebiliriz. Uzun vadeli yatırımcılar için bu mükemmel bir giriş noktası olacaktır. ”

Parabolik mitinglerin sürdürülemez olduğunu belirten Guggenheim CIO, bu nedenle Bitcoin’in uzun vadeli eğiliminin biraz ileride olduğunu düşündüğünü söyledi. CIO hala Bitcoin için kısa pozisyon almanın tehlikeli olduğunu düşünüyor.

Minerd, Bitcoin’in 42.000$ işaretine ulaşıp 35.000$ bandına bir düzeltme ile vurduğu 21 Ocak’ta BTC’nin bu yıl bir daha rekor kırmayacağını söyledi ve 20.000$’a düşüş beklediğini açıkladı.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 51,044.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!