Çarşamba, Nisan 21, 2021

Bitcoin, yükselişiyle birlikte ölüm dalışını mı onayladı?

Geçtiğimiz 48 saat içinde sadece Bitcoin’in geçen hafta başlayan yükseliş rallisinin zirvesinde kaldığı çarpıcı bir manzara. Santiment’in analizine göre, BTC şu anda 24 saatlik piyasayı yüksek bir şekilde kapatan tek varlık oldu ve büyük altcoin’ler grafiklerde ciddi şekilde düşüyor.

Resim

Kaynak: Twitter

Bitcoin, Ethereum Opsiyonları Satışı Besliyor

Ethereum, 390 $ ‘lık kısa bir yeniden testten sonra zaten 363 $’ a düşerken, ilgi odağı şimdi Bitcoin’de. İyimser olanlar, Bitcoin’in piyasanın geri kalan hissiyatına girmeyeceğine inanmak isterken, Realized ve Implied Volatility arasındaki sapma hacimlerden bahsetti.

Kaynak: Skew

Kaynak: Skew

Yukarıdaki tablodan, Ethereum’un çizelgesinde öngörülen sapma daha derin, ancak Bitcoin muhtemelen aynı yönde ilerliyor. Bu metrikteki gerçek önem, Varlıklar için Gerçekleşen Volatilite toplanırken, Örtülü Volatilitenin grafiklerde görünüşte düşmesidir.

Bu, varlıklar tarafından halihazırda sergilenen oynaklığın şu anda onlardan beklenenden çok daha fazla olduğu anlamına gelir. Bu anlatıdan da bir yükseliş gözü alınabilir, ancak şu anda düşüş eğilimini tersine çevirmeye çalışıyor olmamız, bir düşüşten çok geri çekilmenin tezahürünü destekledi.

Kaynak: Skew

İkinci olarak, Bitcoin Options tüccarının duyarlılığı yukarıdaki verilere göre gün gibi netti. Şu anda Eylül ayı sonuna kadar kurulmuş olan Satış Satım sözleşmelerinin miktarı son derece yüksek ve bir azınlığın hızlı bir geri dönüş beklediği 1 – 2 Eylül’deki ilk çöküş sırasında belirlenen sınırı aştı.

9000 – 8000 $ ‘a kadar düşmesi beklenen düşüşlerle, Bitcoin’in 10.800 $’ da kalma şansı önümüzdeki hafta boyunca oldukça kısa. Lider kripto para, son birkaç gün içinde toparlanma gücünü gösterdi, ancak şimdi son ‘kripto para’ ayakta ve muhtemelen tepeden ölüm dalışı için hazırlanıyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Ergovan
  Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺22.76
  THYAO.IS₺11.11
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺17.61
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺14.62