Bitcoin Neden Hala 40.000 Doların Altında?

Bitcoin (BTC) 8
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin piyasada düşüşe geçtiğinde etkilenen sadece perakende yatırımcılar değil. Kurumsal tüccarlar da dijital varlık konusunda oldukça derindir ve herhangi bir döngüsel trend değişikliği sırasında piyasa duyarlılığı önemlidir. Bitcoin şu anda 35.000-40.000 dolar arasında salınıyor, ancak piyasa türevleri nedeniyle ATH seviyelerinden çöküşü çoğaldı. Şimdi, 3 hafta sonra, bu akredite yatırımcılarla piyasa trendlerinin nasıl değiştiğini analiz etmeye değer.

CME Bitcoin Vadeli İşlemleri düşüyor:

Nisan ayının başından bu yana, CME Bitcoin Vadeli İşlemleri Açık Pozisyonda bir düşüş kaydetti. BTC’nin agresif rallisi şimdiden birkaç yatırımcıyı tedirgin ediyordu, ancak perakende iyimserliği, momentum azalana kadar fiyatı artırmaya devam etti. Günlük hacimler de bir darbe aldığından, OI Mayıs ayında %25’ten fazla düştü. Dahası, Skew’e göre Açık İlgi, yazının yazıldığı sırada 3 ayın en düşük seviyesindeydi.

Ancak, genel resim beklendiği kadar kaotik değil.

Opsiyon piyasası temkinli:

Mayıs ayının 3. haftasında yaşanan büyük kapitülasyon olayı yatırımcıların zihninde paniğe yol açtı. Bu özel duygu, kurumların Şubat ayının sonundan bu yana ilgilerini soğutmaya başladığı gerçeğiyle aynı doğrultudaydı. Bazıları bu kurumsal tüccarların düşüşten sonra piyasadaki pozisyonlarını değiştirmelerini beklerken, en son CME COT raporu başka bir şey öneriyor.

Rapora göre, akıllı para olaya son derece tepkisizdi. Hem uzun hem de kısa pozisyonlar büyük ölçüde yerinde değildi ve varlık yöneticileri daha fazla yönlü önyargı belirtirken, bazı tüccarlar şu anda şortlarını kapatıyor (veya mevcut düşüşü satın alıyor).

Perakende tarafında etkinin uzun pozisyonlarından çıkması beklenen trader’lar şu anda piyasada dip bulmaya çalışıyorlar.

Opsiyon ticareti ile ilgili olarak, 21 Mayıs sözleşmesinin sona ermesi ekşi bir tat bıraktı. Basın zamanında, pazar 2’ye 1 arama oranı rekoru açısından küçülüyordu. Duyarlılık tamamen düşüş göstermese de, Opsiyon tüccarları tarafından bir temkinlilik hissi kaydedildi.

Volatilite düşüşü hareketi kısıtlayabilir mi?

Düşük hacimler ve daha düşük türev faaliyeti ile ilgili önemli bir sorun, piyasa oynaklığının düşeceğidir. Volatilite, Bitcoin için iki yönlü bir yoldur ve çöküş sırasında baskın olmasına rağmen, varlığının 40.000-50.000 dolarlık ani direncinin üzerinde bir getiri sağlaması muhtemel gibi gözüküyor.

Fiyatı bir kez daha yükseliş yönünde itmek için faaliyet gerektiğinden, yatırımcıların önümüzdeki birkaç haftadaki davranışlarını gözlemlemek kritik olacak.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 36,030.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!