Bitcoin mi Altın mı? Gelecek Hangisinde?

Altın Ve Bitcoin Tartışması!

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Enflasyonun olduğu bu dünyada ülkelerin para birimleri değer kaybı yaşayabiliyor. Peki ya altın mı Bitcoin mi bizi enflasyondan korur?

Bitcoin mi Altın mı

Bitcoin Mi Altın Mı?
Bitcoin Mi Altın Mı?

Yatırımcıların büyük bir kısmı Bitcoin’in dijital altın olduğu düşüncesinde. Bazen yatırım yapmak para kazanmaktan ziyade olan paranın enflasyondan korunması için çalışması olarak kabul edilebiliyor. Peki ya enflasyona yenilmek istemeyen insanlar hangisini tercih ediyor? Elbet iki değerli yatırım aracını ele aldığımızda, altın insanlara kendini kanıtlamış ve daha eski olduğu için daha güvenilir bir izlenim veriyor. Bitcoin ise kimilerine göre hâla dolandırıcılık olan genç bir yatırım aracı. Bu sebeple popülarite ele alındığında altın öne geçiyor gibi gözüküyor.

Analistlerin Yorumları!

Bitcoin ve Altın Tartışması Sürüyor!
Bitcoin ve Altın Tartışması Sürüyor!

Yatırım yapmak, insanların gelirlerine, ellerinde ki para miktarına, bekleme süresine göre değişir. Bu sebeple her insanın alabileceği risk farklıdır. Herkes için doğru olan tek bir yatırım aracı yoktur. Şartlar değişkendir. Analistler de elbet de bu fikirdeler. Ancak ikisinin temel anlamda karşılaştırmasını yaptıklarında Bitcoin’in enflasyondan korumak için çok daha mantıklı olduğunu ancak risk oranında elbet altına göre çok daha fazla olduğunu söylüyorlar.

Volatil bir piyasa olan kripto para marketi altından katlarca daha sert hareketler yapıyor diyebiliriz. Analistler Bitcoin’in durmaksızın yükselecekmiş gibi hareket yapmasından dolayı insanların belirli bir süre sonra geleneksel yatırım araçlarından dijital para birimlerine geçiş yapacağını söylüyorlar.

Bitcoin Grafiği Üzerinde Veriler!

Yıllara göre Bitcoin Harekerleri!
Yıllara göre Bitcoin Harekerleri!
Yıllara Göre Altın Hareketi!
Yıllara Göre Altın Hareketi!

Grafiklerine bakıldığı zaman Bitcoin için çok daha büyük bir yükseliş görüyoruz. Bunda internetin etkisi, popülerliğinin artması ve halving yarılanma ödüllerinin etkisi büyük gibi gözüküyor. Tabloda halving yarılanma ödüllerinin ardından Bitcoin’in dev yükselişler yaşadığını görebiliyoruz. Bu mantık kimine göre Bitcoin’i altının önüne geçirse de geleneksek yatırımcı Bitcoin’e ya inanmıyor ya da fazlasıyla riskli buluyor. Bir günde %40 oranından fazla düşüşlerin ve yükselişlerin yaşanabildiği kripto para piyasasına kumar gözüyle bakanlar bile var. Ancak yine de hatırı sayılır kurumsal yatırımcı Bitcoin’in gelecekte altın gibi görülen ve insanların kabul ettiği bir dijital varlık olacağını savunuyor.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook