Pazartesi, Nisan 19, 2021

“Bitcoin Mayıs’a kadar 100 bin dolar görebilir”

Bitcoin (BTC) 26 Şubat’ta düşüş yaşadı ve 50.000 $ ‘ı desteğe tutunamadı. Yine de yatırımcılar, en büyük dijital para birimine tam güven duyuyor.

Blockchain teknolojileri sağlayıcısı Blockstream’in CSO’su Samson Mow, Bitcoin’in Çok yakında rekoru yenileyeceğini söyledi.

Samson Mow açıklamasında;

“Bitcoin sürekli olarak el değiştiriyor ve zayıf ellerden güçlü ellere doğru ilerliyor. Para çekme sadece daha da yükselmemize izin veriyor.”

Bitcoin fiyatının 5 günde 14.000 $ ‘lık değer kaybı kurumsal yatırımcıları endişelendirmek yerine satın alma fırsatı olarak görüldü. Finansal hizmetler devi Square, Bitcoin’e 170 milyon dolar daha yatırım yaptı ve Bitcoin’e yatırılan kurumsal rezerv oranı yüzde 5’e yükseldi. Önde gelen kurumsal Bitcoin yatırımcılarından iş zekası devi MicroStrategy de 1 milyar dolar değerinde BTC satın aldı. Şirketin toplam BTC rezervleri bu satın alma sonrasında 90 bini aştı.

Samson, “Mayıs ayında 100 bin dolar göreceğiz” şeklinde yorum yapan bir Twitter kullanıcısına “Bu son derece mümkün” şeklinde cevap verdi.

Bitcoin boğa piyasasının devam edeceğini düşünen tek kişi Mow değil. Blockstream CEO’su Adam Back, kurumsal yatırımcıların Bitcoin almaya devam ettiklerine dikkat çekti ve Bitcoin’i 50.000 doların altında satanları uyardı.

Coinotag’ın da bildirdiği habere göre Fundstrat Kurucu Ortağı Tom Lee, Mow’a benzer bir açıklama yaptı ve BTC fiyatının 100.000 doları hedeflediğini söyledi.

Ünlü analist PlanB tarafından geliştirilen hisse senedi akış fiyatı modeli, BTC fiyatının Mayıs ayına kadar 85.000 $ ‘a yükseleceğini ve yıl sonuna kadar 100.000 $ ile 288.000 $ arasında bir noktada olacağını gösteriyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyledolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.
  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺24.60
  THYAO.IS₺11.65
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.18
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺15.21