Salı, Mart 2, 2021

Bitcoin: Mart tarzı bir yüzde 40 düşme olasılığı ne kadar?

Bitcoin’in fiyatı elbette kısa ve orta vadede aralığa bağlı, ancak uzun vadede fiyat herhangi bir yükseliş işareti göstermiyor. Bu nedenle, başvurulması gereken bariz bir yer geçmiştir. Geçmiş kısa ve belirsiz bir hikaye anlatsa da göz ardı edilemeyecek bir hikaye.

Bitcoin’in geçmişi, %10- %20’lik basit bir düşüşle %40- %70’e kadar değişen bir yere yayılan çökmeler olduğunu gösteriyor. Özellikle Bitcoin düşüşlerinin boğa koşusundan sonra %80 ve %90 aralığında olduğu gerçeği göz önüne alındığında bu şaşırtıcı değil.

Bitcoin fiyat düşüşü: %40 düşüş uygulanabilir mi?

Bitcoin’i 20.000 doların üzerinde ve daha fazlasını 30.000 dolardan satın alan birçok kurum olduğu için %40’lık bir fiyat geri çekilmesi imkansız görünüyor. Dolayısıyla, herhangi bir küçük damlalık varsa, kurumlar tarafından hızlı ve etkili bir şekilde satın alınmaktadır ve Grayscale en büyük rakiplerden biridir.

Ocak 2021’in 26 gününde, Grayscale hiçbir durma belirtisi göstermeyen 40.000 BTC’yi satın aldı. MicroStrategy de benzer bir şey yapıyor. Ekosistemdeki bu kadar çok yükselişle, Bitcoin’in uzaktan %40’lık bir düşüşe yakın bir şey yaşamayacağını düşünmüyor musunuz?

Bu Bitcoin fraktalını bir örnek olarak düşünün

Ekteki fraktal, 2019 döngüsü ile mevcut döngü arasındaki benzerlikleri vurgulamaktadır. Her iki durumda da, fiyat yerel bir zirveye ulaştı ve sonunda %30’luk bir düşüşe neden olan düşüş eğilimi gösteren üçgen modelinde konsolide oldu. Ek olarak, her iki modelden önce fiyatta parabolik bir patlama vardı.

Bu sefer, aynı kırılma meydana gelirse, BTC’nin fiyatı önceki ATH’sini 20.000 $ ‘a vurabilir; bu, önemli bir seviyeyi yeniden test etmek ve yeni bir döngüye başlamak için mükemmel bir fırsat olacaktır.

Bu teoriyi destekleyen, aynı fiyatın önceki döngünün altını önceki döngünün tepesine bağlayan açı çizgisinin üzerinde işlem gördüğünü gösteren ROI döngü çizelgesidir. Her döngüde, bu çizginin üzerindeki bir fiyat hareketini her zaman aynı çizginin altında bir düşüş izledi.

Bu mantığa göre, bu büyüklükteki bir Bitcoin fiyat düşüşü, gerçekten de fiyatı söz konusu çizginin altına çekerek kehaneti yerine getirecektir. Sonuç olarak, 25.000 $ ‘a düşüş beklenebiliyorsa, 20.000 $’ a düşüş çok da zor görünmüyor. Dolayısıyla, bu aşırı düşüş senaryosunu dışlamak cehalet olur.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 47,862.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.86
  THYAO.IS₺14.81
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.98
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.19