Perşembe, Şubat 25, 2021

Bitcoin Market Cap Şimdiye Kadar İlk Kez 1 Trilyon Dolar’ı Aştı

Bitcoin fiyatı, kripto para başına 57.000 $ ‘a dokundu ve 18.6 milyon BTC’den fazla dolaşımdaki arzla, ilk kripto para biriminin toplam piyasa değerini 1 trilyon $ üzerine yükseltti. İşte bu inanılmaz dönüm noktasının, piyasadaki lider kripto para birimi için anlamı.

Bir Yılda 100 Milyar Dolardan 1 Trilyon Dolara

Bitcoin’in piyasa değeri VISA, Mastercard ve diğer büyük bankalarla aynı seviyeye ulaştığında sadece aylar önceydi. Haftalar önce, şirketin kendi rezervlerine eklemek için BTC’yi satın aldığını açıklamasından kısa bir süre sonra Tesla’nın sınırını aştı. Şimdi, başka bir önemli kilometre taşı daha belirledi: 1 trilyon ABD Dolarının üzerindeki toplam piyasa kapitalizasyonunu aşmak.

Kelimenin tam anlamıyla değersiz olan Bitcoin, bütünüyle varlık ve ağı trilyon dolar değerindedir. Başarısı şaşırtıcı olmaktan başka bir şey değil. Bu sonucun meyve verdiğini gören herkes şimdi o büyük pastanın bir parçasıyla ödüllendiriliyor.

Daha da etkileyici olan şey, Bitcoin’in yaklaşık bir yıl önce Kara Perşembe günü toplam değerinin sadece 100 milyar dolardan, bu değerin on katına çıkmasıdır. Ve diğer varlıkların çoğu sürekli büyümeyi sürdürmek için mücadele ederken bunu yaptı.

Borsa son zamanlarda durgunlaştı ve bunun yerine sermaye Bitcoin’e akarken altın düşüş eğiliminde. Artık Bitcoin 1 trilyon dolarlık bir piyasa değerine ulaştığında, dünya çapındaki her yatırımcının portföylerinde bir yer talep etmeye başlayacak.

bitcoin 1 trilyon btc piyasa değeri

1 Trilyon Dolarlık Piyasa Değeri Bitcoin İçin Ne Anlama Geliyor

100 milyar doların altındaki bir piyasa değerinde, Bitcoin hiçbir zaman şirketlerin veya kurumların dikkat etmesi gereken likiditeye sahip olmadı. Piyasa değeri, hisse senetleri ve altının benzerlerine kıyasla her zaman “küçük” olarak kabul edildi, ancak artık 1 trilyon dolarlık durum böyle değil.

1 trilyon $ özünde, bireysel yatırımcılar için zorunlu olarak önemli bir psikolojik düzeydir, ancak daha fazla şirketin halihazırda kıt ve trend olan kripto para birimine koşması için “tamamen açık” bir işaret olabilir.

İşaretlerin çoğu, Bitcoin’in henüz “çılgınlık” noktasına ulaşmadığını gösteriyor. Ancak piyasa değeri 1 trilyon doların üzerine çıktıktan sonra, FOMO ivme kazanabilir, çünkü daha yüksek servet yatırımcıları giriş yapmazlarsa giderek daha yüksek fiyatlar ödeyebileceklerini fark ettiler.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 50,048.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.74
  THYAO.IS₺13.17
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.40
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.27