Bitcoin Madencilik Konseyi Kuruldu | Elon Musk Konseyde mi?

Elon Musk 1
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) madenciliğinin doğaya etkisi üzerine tartışmalar artarken, Bitcoin Madencilik Konseyi adı verilen madencilik konseyi hayat buldu.

Bitcoin Madencilik Konseyi, “ağa bağlı Bitcoin madencilerinin ve temel ilkelerinin bir araya geldiği gönüllülük esasına dayalı açık bir forum” olarak tanımlanmaktadır. Resmi web sitesine göre; Şeffaflığı teşvik etmeyi, en iyi uygulamaları desteklemeyi ve Bitcoin eğitimini teşvik etmeyi amaçlar.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, 10 Haziran’da Twitter hesabından bununla ilgili bir çağrı yaptı.

Bitcoin Madencilik Konseyi, ağa ve temel ilkelerine bağlı Bitcoin madencilerinin gönüllü ve açık bir forumudur. Şeffaflığı teşvik ediyor, en iyi uygulamaları paylaşıyor ve halkı, şeffaflığın faydaları konusunda eğitiyoruz. #Bitcoin ve Bitcoin madenciliği. Bize katılın.

Organizasyon, enerji bilincine sahip Kuzey Amerika Bitcoin madencilik şirketlerinden oluşuyor. İlk olarak Mayıs ayı sonlarında Elon Musk tarafından yayınlanmıştı.

Önerilen konseyin milyarder iş adamıyla ilgili olmadığı açıklandı. Site bu noktanın altını çizmek için elinden geleni yapıyor:

“Elon Musk’ın BMC’de hiçbir rolü yok. Bitcoin madenciliğini tartışmak için bir grup Kuzey Amerika şirketiyle bir eğitim görüşmesine katılmaktan daha fazlası.”

Kurucu üyeler arasında MicroStrategy’nin yanı sıra yatırım yönetimi firması Galaxy Digital, Blockchain madencilik şirketi Argo, Blockchain teknoloji firması Hive ve Bitcoin madencilik şirketi Riot yer alıyor. Kurucu üyeler tüm işletme maliyetlerini karşılayacaktır. Dünyanın her yerinden Bitcoin madencilerini konseye katılmaya davet ediyorlar.

Madencilik için enerji kullanımı konusunda şeffaflığın önemli olduğuna inanıyoruz. Araştırma ve eğitim için enerji harcamalarını ve hash oranlarını gönüllü olarak paylaşmayı kabul ediyoruz.

BMC, madencilik trendlerini analiz etmek, endüstri araştırmacıları ile işbirliği yapmak, eğitim amaçlı veri toplamak ve Kuzey Amerika BTC madencilik endüstrisinde büyümeyi teşvik etmek için üç ayda bir toplantı yapacak.

Grup, Bitcoin ağının tamamen bağımsız olduğunu ve merkezi olmayan yapısını bozma niyetinde olmadığını doğruladı.

Bitcoin’in merkezi olmayan yapısını veya temel ilkelerini değiştirmeye çalışmıyoruz. Bunun yerine Bitcoin ve madenciliği hakkında farkındalık yaratmak için çalışıyoruz.

Konsey, Bitcoin’in enerji kullanımının bir kusur değil, muazzam ağ güvenliği sağlayan bir özellik olduğuna inandığını ekledi. Küresel madencilik operasyonlarında enerji tüketimi, Elon Musk’ın çevre konusundaki yorumlarından sonra önemli bir konu haline geldi.

Bunların yanı sıra Kazakistan, üç yıl içinde kripto para madenciliğinden 740 milyon dolar kazanmayı planlıyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 40,094.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!