Bitcoin Madencilerinin Net Pozisyonu Pozitif Dönüyor: Yeni Yükseklere Rallisi Gecikti mi?

coin-otag-gorsel
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Haftalar süren içgüdüsel değişkenlikten sonra, Nisan ayının başlangıcı Bitcoin için çok daha nazikti. Rekor kıran 6,4 milyar dolarlık opsiyon süresinin dolmasının ardından, Bitcoin’in fiyat hareketi son birkaç gün içinde çok daha az dalgalı oldu. Bitcoin Volatilite Endeksine göre, 30 günlük oynaklığı 9 Mart’ta %5,34’ten baskı sırasında %3,42’ye düştü.

Büyük kripto para biriminin fiyat seviyesi, varlığın tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 61.800$’ın hemen altında konsolide oluyor. Fiyatları bir hafta önce 51.000$’a düştükten sonra bir karşılama işareti. Ethereum tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2144$’a yükselirken, birçok yatırımcı Bitcoin’in önceki yüksek seviyesinin üzerine çıkıp çıkmayacağını merak etti. Belirli bir zincir üstü metriğe göre, bu önemli bir artıştan kaynaklanıyor olabilir.

Bitcoin Miner Net Pozisyon Değişikliğini Analiz Etmek

Bitcoin madencisi net pozisyon değişikliğinin geçtiğimiz Salı günü olumluya dönmesinden bu yana, madenciler dijital jeton biriktirmeye devam etti. Madenci net konum değişikliği, madencilik havuzlarının işlem akışını temsil eder; ölçüt pozitif olduğunda, madenciler tarafından satılan toplam Bitcoin sayısı, tutulan miktardan daha azdır.

Yenilenen birikim, madencilerin yakın gelecekte Bitcoin fiyatının artacağını tahmin etmeye istekli olduklarını gösterdiğinden, bu bir yükseliş göstergesidir. 1 Nisan’da, net pozisyon değişikliği toplamda 4514’te zirve yaptı coinleri bir gün ve beklemeye devam etti. Madencilerin bu seviyelerde biriktirdiği son zaman Aralık 2020’ye geri döndü. Bu, büyük kripto para biriminin değerini ikiye katlayarak 20.000$’dan 40.000$’a çıkardığı zamandı.

Bu Yıl 100.000 Dolara Ulaşan Bir Ralli Görecek miyiz?

Bitcoin’in “dijital altın” olarak kurumsal talebi ve anlatısı büyümeye devam ederken, stabilcoin yeni zirvelere yükselmeye hazırlanıyor. JP Morgan, kısa süre önce dijital varlığın fiyat beklentilerine ilişkin uzun vadeli görünümünü 130.000$ olarak güncelledi ve artan sayıda kurumsal yatırımcı ve azalan değişkenliğe işaret etti. Dahası, altın, Bitcoin’den ciddi şekilde düşük performans göstermeye devam etti. Bu, değerli metalin son 2 çeyrekte 20 milyar dolarlık sermaye çıkışına neden oldu. Aynı dönemde Bitcoin yatırımları 7 milyar dolar arttı.

Her şey düşünüldüğünde, Bitcoin’in şu anki en yüksek seviyesinin çok ötesine geçmesi an meselesi gibi görünüyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 50,575.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!