Bitcoin madencileri satış yapmayı bıraktı! Bitcoin için ne anlam ifade ediyor?

bitcoin btc
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçen hafta bitcoin fiyatının rekor seviyeden gördüğü büyük düzeltmeden sonra, yatırımcılar ve analistler büyük oyuncuların ve yatırımcıların BTC’nin bir sonraki adımına yön vermesini bekliyor.

Zincir üzerindeki analitik kaynağı Glassnode’dan elde edilen veriler, Bitcoin balinalarının (1.000-10.000 BTC arasında cüzdanlar) sayısının, en azından geçici olarak Nisan 2020’de başlayan güçlü yükseliş eğilimini tersine çevirdiğini ortaya koyuyor.

Glassnode’un blog yazısı, balinalardaki azalmanın kısmen depolama cüzdanlarının yeniden yapılandırılmasıyla ilgili olabileceğini öne sürdü. Madencilerin Bitcoin satışını bırakması, Bitcoin için yükseleceği yönünde beklentiye yol açtı ve bugün Bitcoin 49.000 doları gördü.

Moskovski Capital CEO’su Lex Moskovski Cuma günü yaptığı bir açıklamada, Bitcoin madencilerinin satmak yerine BTC biriktirmeye başladığını söyledi.

“Madenciler satmayı bıraktı ve biriktirmeye başladı “

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, döviz cüzdanlarındaki BTC miktarının düşmeye devam ettiğini söyledi. CEO, bunun kurumsal talebin bir göstergesi olduğunu düşünüyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 50,083.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!